Emlakjet

Tekirdağ Satılık Ev

araması için 4,916 ilan bulundu
search
Tekirdağcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tekirdağ Satılık Konut Arama Rehberi

Tekirdağ Satılık Konut Almanın Avantajları

Tekirdağ satılık konut arayışınızda EmlakJet sizin yanınızda. Ev bakarken aklınızdaki sorulara cevap olabileceğine inandığımız bu yazıda bölge hakkında genel bilgilere yer verdik. Satılık Konut almak için ev iyi alternatiflerden illerden biri olan Tekirdağ pek çok açıdan yaşanması elverişli bir bölgedir. Tarihi, turizmi ve ekonomisiyle cezp edici özelliklere sahiptir. Ev almadan önce yapacağınız araştırmalar pek çok kritere göre değişiklik gösterir. Siz de ilk önce beklentilerinizi belirlemeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Çünkü kimilerine göre evin bütçesi önemliyken bazı kişiler ulaşım ve eğitim olanaklarını ön planda tutmaktadırlar.

Tekirdağ Satılık Konut Bakanlara Kentin Ekonomik Yapısı

Tekirdağ ilinin tarıma elverişli bölgelerin oranı oldukça fazladır. İlde ön plana çıkan ürünler soğan, karpuz, buğday, ayçiçeği, kiraz ve üzümdür. İlde 400 bin hektarlık bölgede tarım yapılmaktadır. Türkiye de üretilen buğdayın %5 i, ayçiçeğinin ise %27 si ilden karşılanmaktadır. İl uzun zamandır karpuzu ile meşhur olmuştur. İnce kabuğu ve az çekirdeği ile merkeze bağlı Barbaros ve Kumbağ karpuzu en tanımış iken, hibrit tohumunun ön plana çıkması ile bu karpuz çeşidi gittikçe yok olmaya başlamıştır. Son dönemlerde tekrar kovun, karpuz bölgelerinin artmaya başladığı ilde Çorlu, Marmara Ereğlisi, Malkara ve merkez ilçelerindeki Ferhadanlı, Kaşıkçı gibi bölgelerde karpuz ekim oranı artmıştır. Son dönemlerde ilde gelişen şehirleşme ve turizm için ikinci konut yapım durumundan oldukça olumsuz etkilenen bağ alanları gerektiği gibi hızla arttırılamamaktadır.

Tekirdağ Satılık Konut Arayanlara Demografik Bilgiler

TÜİK 2022 verilerine göre Tekirdağ il nüfusu, 1.113.400 kişidir. İlde kilometrekareye 180 kişi düşer. Yoğunluğun en çok olduğu bölge Çerkezköy’dür. İlde senelik nüfus artış oranı % 2,99’dur. 2022 TÜİK verilerine göre 11 İlçe ve belediye ve toplam 366 mahalle yer alır. Tekirdağ satılık konut tercih edecekler hareketli bir emlak piyasasıyla karşılaşacaklardır.

Tekirdağ’ın İlçeleri

Tekirdağ, ülkenin en kalabalık yirmi ikinci kentidir. Marmara Bölgesi'nin Trakya yakasında yer alır ve batıda Edirne, doğuda İstanbul, güneyde Marmara Denizi ve Çanakkale, kuzeyde Kırklareli ve kuzeydoğuda Karadeniz ile çevrilidir. İlde yer alan ilçeler;

 • Çerkezköy,
 • Çorlu,
 • Ergene,
 • Hayrabolu,
 • Kapaklı,
 • Malkara,
 • Marmaraereğlisi,
 • Muratlı,
 • Saray,
 • Süleymanpaşa,
 • Şarköy.

Tekirdağ Satılık Konut Fiyat Bilgisi

2021 yılı aralık ayı EmlakJet bölge raporuna göre bölgedeki satılık konutların alanları ortalama 135 metrekare olarak karşımız çıkar. Tekirdağ satılık konut fiyatları 467.235 Türk Lirasıdır. Metrekare başına düşen birim fiyatı 3.461 Türk Lirasına denk gelir. Evlerin ortalama geri dönüş süresi 17 yıldır. Tekirdağ satılık konut arayışınızda bu bilgiler oldukça faydalı olacaktır. Ev arayışınız hala devam ediyor ise size en uygun olan evler EmlakJette sizleri bekliyor. İhtiyaçlarınıza, kriter ve bütçenize uygun olan evi bir an önce bulabilmek için emlakçıdan ya da sahibinden satılık konut Tekirdağ ilanları sitemizde incelemeyi bekliyor.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.