Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Artovacancel
Tokatcancel

Tokat Artova Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Artova Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık ev arayışında olan vatandaşlarımıza yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Artova satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Artova Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tokat ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Artova ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde oldukça önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Artova satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe Tokat il merkezine 38 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır.  İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile yer yer dağlık ve engebeli, yer yer ise düzlük bir arazi yapısına sahiptir. Yüzölçümü 493 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği ise 1170 metredir. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve sanayi faaliyetlerine dayanmaktadır. Artova satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan sanayi faaliyetleri kapsamında ise çimento fabrikaları yer almaktadır. İlçe hızlı bir şekilde modernleşme eğilimindedir. Özellikle sanayi faaliyetlerinin hızla gelişmesi ilçeye olan ilgiyi her geçen gün arttırmaktadır.

Artova Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 8 bin 744’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,25’ini (4 bin 394) erkek, yüzde 49,75’ini (4 bin 350) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Artova satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 28 adet köy bulunmaktadır. Tokat Artova satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Alpaslan Mahallesi, Altınova Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Ağmusa Köyü, Ahmetdanişment Köyü, Aktaş Köyü, Aşağıgüçlü Köyü, Bayırlı Köyü, Bebekderesi Köyü, Boyunpınar Köyü, Devecikargın Köyü, Evlideresi Köyü, Gazipınarı Köyü, Gümüşyurt Köyü, Gürardıç Köyü, Kayaönü Köyü, Kunduz Köyü, Kunduzağılı Köyü, Mertekli Köyü, Poyrazalan Köyü, Sağlıca Köyü, Salur Köyü, Tanyeli Köyü, Taşpınar Köyü, Tuzla Köyü, Ulusulu Köyü, Yağcımusa Köyü, Yenice Köyü ve Yukarıgüçlü Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tokat ilinin Artova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Artova da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.