Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Başçiftlikcancel
Tokatcancel

Tokat Başçiftlik Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Başçiftlik Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Başçiftlik satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Başçiftlik Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tokat iline bağlı Başçiftlik ilçesi coğrafi konum itibari ile Kelkit Çayı’na yakın bir konumda yer almaktadır. Başçiftlik satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin kuzey kesimlerinde Ordu iline bağlı Aybastı ilçesi, doğu kesimlerinde Reşadiye ilçesi, güney kesimlerinde ise Niksar ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 130 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. Denizden yüksekliği 1.425 metre olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan dağlardan en önemlisi Canik Dağları’dır. İlçe ormanlık araziler bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan ormanlık arazilerde karaçam ağaçları yer almaktadır. Başçiftlik satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçe ekonomisi her geçen gün geliştiğinden ötürü ilçede konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Başçiftlik Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 58’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,16’sını (3 bin 611) erkek, yüzde 48,84’ünü (3 bin 447) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Başçiftlik satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 6 adet köy bulunmaktadır. Tokat Başçiftlik satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Alipaşa Mahallesi, Cemaliye Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çobançeşme Mahallesi, Deregündüzlü Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Hatip Mahallesi, Havuzlar Mahallesi, Hıdırağa Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Kazımiye Mahallesi, Kemalettin Mahallesi, Maksutlu Mahallesi, Muhittin Mahallesi, Nusratiye Mahallesi, Önerler Mahallesi, Reşadiye Mahallesi, Rumeli Mahallesi, Sarılar Mahallesi, Seymen Mahallesi, Silahtarağa Mahallesi, Şahpaz Mahallesi, Şeyhsinan Mahallesi, Türkgücü Mahallesi, Yenice Mahallesi, Zafer Mahallesi, Alan Köyü, Aydoğmuş Köyü, Dağüstü Köyü, Erikbelen Köyü, Sarıağıl Köyü ve Şahnaalan Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tokat Başçiftlik ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdeniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Başçiftlik de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.