Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pazarcancel
Tokatcancel

Tokat Pazar Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Pazar Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pazar satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pazar Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tokat iline bağlı Pazar ilçesi Tokat il merkezine 25 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Pazar satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe merkezi Kazova üzerinde yer almakta olup ilçenin toplam yüzölçümü 276 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 623 metre olan ilçenin doğu kesimlerinde Tokat il merkezi, batı kesimlerinde Zile ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde Turhal ilçesi, güney kesimlerinde ise Artova ilçesi yer almaktadır. İlçenin kuzey kesimlerinde Yeşilırmak ve Kazova yer alırken, ilçede doğu batı yönünde uzanan sıradağların yer aldığı bilgisine ulaşılmaktadır. Pazar satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede karasal iklimin hakim olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurka, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe akarsu kaynakları arasında en önemli olanı Yeşilırmak’tır. İlçede yer alan Yeşilırmak ilçenin tarım arazilerinin sulanması konusunda oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Pazar Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 335’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50’sini (7 bin 168) erkek, yüzde 50’sini (7 bin 167) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pazar satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 10 adet mahalle ve 50 adet köy bulunmaktadır. Tokat Pazar satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Beyaztaş Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Gazi Mahallesi, Güzelyalı Mahallesi, İkiztepe Mahallesi, Kirazlık Mahallesi, Pazar Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Yukarı Soğuksu Mahallesi, Zafer Mahallesi, Akbucak Mahallesi, Akmescit Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Aktepe Mahallesi, Alçılı Mahallesi, Balıkçı Köyü, Başköy Köyü, Boğazlı Köyü, BucakKöyü, Dağdibi Köyü, Darılı Köyü, Derebaşı Köyü, Derinsu Köyü, Dernek Köyü, Elmalık Köyü, Güney Köyü, Hamidiye Köyü, Handağı Köyü, Hasköy Köyü, Hisarlı Köyü, Irmak Köyü, Irmakyeniköy Köyü, Kayağantaş Köyü, Kesikköprü Köyü, Kuzayca Köyü, Merdivenli Köyü, Ortaırmak Köyü, Ortayol Köyü, Örnek Köyü, Papatya Köyü, Sahilköy Köyü, Sessizdere Köyü, Sivrikale Köyü, Sivritepe Köyü, Subaşı Köyü, Suçatı Köyü, Sulak Köyü, Şehitlik Köyü, Şendere Köyü, Tektaş Köyü, Topluca Köyü, Tütüncüler Köyü, Uğrak Köyü, Yavuz Köyü, Yemişli Köyü, Yeşilköy Köyü ve Yücehisar Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tokat ilinin Pazar ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Pazar da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.