Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yeşilyurtcancel
Tokatcancel

Tokat Yeşilyurt Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Yeşilyurt Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yeşilyurt satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenerek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Yeşilyurt Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tokat ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Yeşilyurt ilçesi bulunduğu konum itibari ile karasal iklim ve Karadeniz ikliminin geçiş noktasında yer almaktadır. Yeşilyurt satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. Araştırmalar sonucunda ilçede yazların sıcak ve kurak, kışların ise soğuk ve yağışlı geçtiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 24 bin 876 hektar olup denizden yüksekliği 1050 metredir. İlçe toprak yapısı ise verimli alüvyal topraklardan oluşmaktadır. Bu nedenle ilçede yer alan ormanlık araziler ağaç türleri bakımından oldukça zengindir. İlçede yer alan ağaç türlerinden başlıcaları; meşe, çınar ve sarıçamdır. Yeşilyurt satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli hayvancılık, ticaret ve az miktarda tarım faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et ve süt besiciliği şeklindedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat tarımı yapılmaktadır. Yetiştirilen ürünlerden başlıcaları; arpa ve buğday, patates, şeker pancar ve baklagillerdir. İlçe su kaynakları bakımından da zengindir. İlçede yer alan akarsulardan başlıcaları; Özdere ve Çekerek Irmağı’dır. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler modernleşme eğilimindedir. Bu sebep ile ilçe ekonomisi de her geçen gün büyümektedir.

Yeşilyurt Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 9 bin 154’tür. İlçe nüfusunun yüzde 48,84’ünü (4 bin 471) erkek, yüzde 51,16’sını (4 bin 683) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yeşilyurt satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 18 adet köy bulunmaktadır. Tokat Yeşilyurt satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 100. Yıl Mahallesi, Çıkrık Mahallesi, Çırdak Mahallesi, Evrenpaşa Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Şehitler Mahallesi, Bahçebaşı Köyü, Büğet Köyü, Çerkez Danişment Köyü, Damlalı Köyü, Doğlacık Köyü, Ekinli Köyü, Gündoğan Köyü, Karacaören Köyü, Karagözgöllüalan Köyü, Karaoluk Köyü, Kavunluk Köyü, Kuşçu Köyü, Sekücek Köyü, Sivri Köyü, Yağmur Köyü ve Yeniköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tokat ilinin Yeşilyurt ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tokat Yeşilyurt da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilir ve konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.