Emlakjet

Tokat Satılık Ev

araması için 271 ilan bulundu
search
Tokatcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tokat satılık konut alacaklar için Emlakjet Rehberi

Enflasyon ile birlikte yükselişe geçen kira derdinden kurtulmak isteyip artık ev alamaya karar verdiyseniz bu yazımızı sizin için derledik.  Hem Tokat satılık konut fiyatları, ilin coğrafi ve iklim özellikleri ve en önemlisi satılık ev almadan önce unutmamanız gerekenleri sizler için derledik.

 

Tokat Satılık konut almadan önce dikkat etmeniz gerekenler

Belki yıllarca birikim yaptınız, bunun sonucunda hayalinizdeki evi almadan önce paranızın ve zamanınızın boşuna gitmemesi için aşağıdaki maddeleri göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 

 • Tapu kaydını mutlaka inceleyin.
 • Evin üzerine ipotek olmadığını sorgulayın,
 • Evin deprem sigortası olup olmadığını sorun, bilirkişi tarafından hazırlanan raporu isteyin,
 • Tadilatı kontrol ettirin, eve yerleştikten sonra tamiratın içerisinde zaman kaybetmeyin.
 • Bina dışında mantolama sisteminin olması, evinizin içerisindeki ısı dengesinde oldukça önemli,
 • Eğer Tokat satılık daire alacağınız bina, yeni bir bina değil ise sizden önceki kiracıdan kalan faturaları kontrol edin,

 

Tokat satılık konut almadan önce bakabileceğiniz ilçeler

Tokat ilinde satılık daire almak için bakabileceğiniz Merkez dışında 11 ilçe bulunmaktadır. Bu ilçeler;

 

 • Zile,
 • Niksar,
 • Erbaa,
 • Turhal,
 • Başçiftlik,
 • Sulusaray,
 • Pazar,
 • Yeşilyurt,
 • Reşadiye,
 • Artova ve 
 • Almus’tur.

 

Nüfusu en kalabalık olan merkez ilçe, ilin ismini taşımaktadır. Bu nüfus yoğunluğunu Erbaa ve Turhal ilçeleri takip etmektedir. Nüfus yoğunlukları değişen bu ilçeler, zamanla yaşam faaliyetlerine göre köylerden aldıkları göçler ile artmıştır. nüfusu en az olan ilçesi ise Başçiftlik ilçesidir. Tokat merkez karşıyaka satılık daireler için sitemize göz gezdirebilirsiniz. 

 

Tokat satılık konut fiyatları

602.086 kişinin yaşadığı Tokat ilinde toplam 276.851 adet konut bulunmaktadır. Bu konutlarda yaşayan hane halkı ortalaması 2,66 kişidir.Konutların ortalama geri dönüş süreleri 22 senedir.  Tokat ilinde satılık konut piyasasında sizin için hazırlanan bölge raporu şu şekilde;

 

 • Bekarlar, yalnız yaşayan memur ve öğrenciler, yeni evli çiftlerin tercih ettiği 1+1 dairelerde ortalama 60miken, birim fiyatı 2215 tl’dir. 100’lik bir evin ortalama fiyatı ise; 132.900 TL’dir.
 • Tokat satılık konut alırken daha çok kişi sayısı az olan ailelerin tercih ettiği 2+1 dairelerin birim fiyatı: 1542 TL, tokat yeşilırmak mahallesinde satılık dairerinde içinde bulunduğu 100m’2 satılık ev fiyatı ise ortalama 171 bin tl’den başlamaktadır. Aynı şekilde kalabalık ailelerin tercihi olan 3+1 daireler; 100m2si 227.360 tl, birim fiyatı 1568 TL’dir.
 • 4+1 dairelerin birim fiyatı 1642 türk lirası, 5+1 odalı evlerin ortalama birim fiyatı 1329 türk lirası iken 6+1 dairelerin birim fiyatları ise 1268 Türk lirasıdır. Oda sayısı arttıkça birim fiyatlarının düşüşe geçtiği görülüyor. Oda sayısına göre, daha fazla alana sahip olan evler 5+1 odalı dubleks dairelerdir. 230 metrekarelik bir daire, 305,670 Türk Lirasına satılmaktadır. Eğer sizde Tokat merkez satılık dublex daireler bakmak isterseniz bu ortalama fiyatları göz önünde bulundurabilirsiniz.

 

Tokat satılık konut bakanlar için coğrafi özellikleri ve iklimi;

Tokat ili, İç Anadolu Bölgesinde, Kuzeyinde Samsun, Güneyinde Sivas, Kuzeydoğusunda Ordu ili ile Güneybatısında Yozgata ve Batısındaki Amasya illerine komşudur.Rakımı 623 metre olan il, Türkiye topraklarının %1.3’ünü kaplamaktadır. Engebeli yapıya sahip olan şehrimizde, Rakım 623 metredir ve Mamu (1770), Dumanlı(2200), Çamlıbel(2020), Yaylacık(1620) ve Akdağ(1900) gibi oldukça yüksek dağlara ev sahipliği yapmaktadır. Tokat satılık konut aldığınız takdirde, Tokat ili Orta Karadeniz'in iç bölgesinde yer aldığı için hem İç Anadolu'nun karasal iklimini hem de Karadeniz ikliminin arasında geçiş iklimi özelliğini hissedersiniz. İlin yükseltisi kuzeyden güneye doğru artmaktadır. Bu nedenle, kış mevsimini sert yaşamaktadırlar. Tokat 600 evlerde satılık daire aldığınız takdirde yaz akşamlarınız kuzeyden yani karadenizden gelen rüzgar dalgaları ile Meltem rüzgarları ile geçer. Baharda yağmur görülür. Yıllık ortalama sıcaklığı 12 derecedir.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.