/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hozatcancel

Tunceli Hozat Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hozat Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com olarak satılık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Hozat satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hozat Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli iline bağlı Hozat ilçesinin toplam yüzölçümü 804 kilometrekaredir. Hozat satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Karasal iklim özelliklerinin gözlemlendiği ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. İlçenin genel bitki örtüsü step bitki örtüsüdür. İlçede meşe palamudu ağaçlarına sıklıkla rastlanmaktadır. Hozat satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temel yapı taşlarını tarım ve hayvancılık faaliyetleri oluşturmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yetiştirilen tarım ürünleri genellikle soğuğa dayanıklı ürünlerdir. İlçede tarım arazisi oldukça az olduğundan dolayı az alandan çok verim almak hedeflenmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et ve süt besiciliği şeklindedir. İlçede yapılan ekonomik faaliyetler son dönemlerde modernleşme eğilimi göstermektedir. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin sayısı da her geçen gün artmaktadır.

Hozat Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 891’dir. İlçe nüfusunun yüzde 63,72’sini (4 bin 391) erkek, yüzde 36,28’ini (2 bin 500) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Hozat satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 4 adet mahalle ve 26 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Hozat satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Fikripaşa Mahallesi, Hamidiye Mahallesi, Köprübaşı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Akpınar Köyü, Alancık Köyü, Altınçevre Köyü, Balkaynar Köyü, Beşelma Köyü, Bilekli Köyü, Boydaş Köyü, Buzlupınar Köyü, Çağlarca Köyü, Çaytaşı Köyü, Çığırlı Köyü, Dalören Köyü, Dervişcemal Köyü, Geçimli Köyü, İn Köyü, Kalecik Köyü, Karabakır Köyü, Karaca Köyü, Karaçavuş Köyü, Kardelen Köyü, Kavuktepe Köyü, Koru Köyü, Sarısaltık Köyü, Taşıtlı Köyü, Türktaner Köyü, Uzundal Köyü, Yenidoğdu Köyü ve Yüceldi Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Hozat ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Hozat da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

Pandemide eve kapanınca, ev arayanlar...

17 Ocak 2021

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

Aralık 2020 TÜİK Konut Satış İstatist...

14 Ocak 2021

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

TÜİK 2020 Kasım Konut Satış İstatisti...

15 Aralık 2020

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit,  ...

Deprem Sonrası Güvenilir Müteahhit, ...

7 Aralık 2020

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

TÜİK 2020 Konut Satış Verileri Açıkla...

16 Kasım 2020

Hozat Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.