/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Nazımiyecancel

Tunceli Nazımiye Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Nazımiye Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Nazımiye satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Nazımiye Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli iline bağlı Nazımiye ilçesi Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümü içerisinde yer almaktadır. Nazımiye satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçen bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Toplam yüzölçümü 553 kilometrekare olan ilçenin kuzey kesimlerinde Cin Dağı ve Meryem Dağı yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Bingöl iline bağlı Yayladere ilçesi, batı kesimlerinde Pülümür Çayı ve Tunceli il merkezi, güney kesimlerinde Mazgirt ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Pülümür ilçesi yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin Tunceli il merkezine uzaklığı 37 kilometre olup deniz seviyesinden yüksekliği 1.550 metredir. Akarsu kaynakları bakımından zengin olan ilçede yer alan akarsulardan başlıcaları; Peri Çayı, Aşkirik Deresi, Dereova Deresi, Kutu Dere ve Çukur Deresi’dir. Nazımiye satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Nazımiye Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 599’dur. İlçe nüfusunun yüzde 60,24’ünü (2 bin 168) erkek, yüzde 39,76’sını (1.431) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Nazimiye satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 1 adet mahalle ve 25 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Nazımiye satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalle ve köyler: Merkez Mahallesi, Aşağıdoluca Köyü, Ayranlı Köyü, Ballıca Köyü, Beytaşı Köyü, Bostanlı Köyü, Büyükyurt Köyü, Çevrecik Köyü, Dallıbahçe Köyü, Demirce Köyü, Dereova Köyü, Doğantaş Köyü, Geriş Köyü, Güneycik Köyü, Günlüce Köyü, Güzelpınar Köyü, Kapıbaşı Köyü, Kılköy Köyü, Ramazan Köyü, Sapköy Köyü, Sarıyayla Köyü, Turnayolu Köyü, Yayıkağıl Köyü, Yazgeldi Köyü, Yiğitler Köyü ve Yukarıdoluca Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Nazimiye ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Nazımiye de uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Nazımiye Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.