/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Ovacıkcancel

Tunceli Ovacık Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Ovacık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Ovacık satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ovacık Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Tunceli iline bağlı Ovacık ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Ovacık satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin kuzey kesimlerinde Safranbolu, güney kesimlerinde Çerkeş ve Atkaracalar, kuzeybatı kesimlerinde Karabük ili, güney doğu kesimlerinde Bayramören, batı kesimlerinde Eskipazar, doğu kesimlerinde ise Araç ilçesi yer almaktadır. İlçenin denizden yüksekliği 1.100 metre olup karasal iklim etkisi altında olduğu bilgisine ulaşılmıştır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Toplam yüzölçümü 393 kilometrekaredir. Ormanlık araziler bakımından oldukça zengin olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan ormanlarda karaçam, sarıçam, kayın ve fındık ağaçları yer almaktadır. Ovacık satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Ovacık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 6 bin 998’dir. İlçe nüfusunun yüzde 58’ini (4 bin 59) erkek, yüzde 42’sini (2 bin 939) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Ovacık satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 3 adet mahalle ve 61 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Ovacık satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 94 Mahallesi, Mahallesi Kandolar Mahallesi, Pulur Mahallesi, Ada Köyü, Ağaçpınar Köyü, Aktaş Köyü, Akyayık Köyü, Arslandoğmuş Köyü, Aşağıtorunoba Köyü, Aşlıca Köyü, Bilgeç Köyü, Burnak Köyü, Buzlutepe Köyü, Büyükköy Köyü, Cevizlidere Köyü, Çakmaklı Köyü, Çambulak Köyü, Çat Köyü, Çayüstü Köyü, Çemberlitaş Köyü, Çöğürlük Köyü, Doludibek Köyü, Eğimli Köyü, Eğrikavak Köyü, Eğripınar Köyü, Elgazi Köyü, Eskigedik Köyü, Garipuşağı Köyü, Gözeler Köyü, Güneykonak Köyü, Halitpınar Köyü, Hanuuşağı Köyü, Havuzlu Köyü, Isıtma Köyü, Işıkvuran Köyü, Karaoğlan Köyü, Karataş Köyü, Karayonca Köyü, Kızık Köyü, Konaklar Köyü, Koyungölü Köyü, Kozluca Köyü, Köseler Köyü, Kuşluca Köyü, Mollaaliler Köyü, Otlubahçe Köyü, Öveçler Köyü, Paşadüzü Köyü, Sarıtosun Köyü, Söğütlü Köyü, Şahverdi Köyü, Tatuşağı Köyü, Tepsili Köyü, Topuzlu Köyü, Yakatarla Köyü, Yalmanlar Köyü, Yarımkaya Köyü, Yaylagünü Köyü, Yazıören Köyü, Yenikonak Köyü, Yenisöğüt Köyü, Yeşilyazı Köyü, Yoğunçam Köyü, Yoncalı Köyü ve Ziyaret Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Ovacık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Ovacık da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

Ovacık Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.