Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pertekcancel
Tuncelicancel

Tunceli Pertek Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Pertek Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pertek satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pertek Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Tunceli iline bağlı Pertek ilçesi dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Pertek satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde Mazgirt ilçesi, batı kesimlerinde Çemişgezek ilçesi, kuzey kesimlerinde Tunceli Merkez ve Hozat ilçeleri, güney kesimlerinde ise Elazığ iline bağlı Elazığ Merkez ve Kovancılar ilçeleri yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup karasal iklim etkisi altındadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçede yer alan dağlardan en önemlileri Kızıldağ, Sultan Dağları ve Ağacan Dağları’dır. Su kaynakları bakımından da zengin olan ilçede yer alan Pülümür Suyu ve Munzur Suyu, ilçeye yakın bir konumda bulunan Keban Baraj Gölü’ne dökülmektedir. İlçede bozkır bitki örtüsü olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Pertek satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır.

Pertek Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 11 bin 669’dur. İlçe nüfusunun yüzde 53,18’ini (6 bin 206) erkek, yüzde 46,82’sini (5 bin 463) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pertek satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 45 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Pertek satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Camikebir Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Kaledibi Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Akdemir Köyü, Ardıç Köyü, Arpalı Köyü, Aşağıgülbahçe Köyü, Ayazpınar Köyü, Bakırlı Köyü, Ballıdut Köyü, Beydamı Köyü, Biçmeyaka Köyü, Bulgurtepe Köyü, Çakırtepe Köyü, Çalıözü Köyü, Çataksu Köyü, Çukurca Köyü, Demirsaban Köyü, Dere Köyü, Dereli Köyü, Dorutay Köyü, Elmakaşı köyü, Geçityaka Köyü, Gövdeli Köyü, Günboğazı Köyü, Kaçarlar Köyü, Karagüney Köyü, Kayabağ Köyü, Kazılı Köyü, Koçpınar Köyü, Kolankaya Köyü, Konaklar Köyü, Konurat Köyü, Korluca Köyü, Mercimek Köyü, Pınarlar Köyü, Pirinççi Köyü, Sağman Köyü, Söğütlütepe Köyü, Sumak Köyü, Sürgüç Köyü, Tuzkoparan Köyü, Ulupınar Köyü, Yalınkaya Köyü, Yamaçoba Köyü, Yeniköy Köyü, Yukarıgülbahçe Köyü, ve Yukarıkayabaşı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Pertek ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Pertek de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit Yeni Y...

27 Haziran 2022

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.