/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Pülümürcancel
Tuncelicancel

Tunceli Pülümür Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Pülümür Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Pülümür satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Pülümür Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Tunceli iline bağlı Pülümür ilçesi il merkezinin kuzeydoğu kesimlerinde yer almaktadır. Pülümür satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İl merkezine 67 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçenin doğu kesimlerinde Bingöl, kuzey kesimlerinde Erzincan ili, güney kesimlerinde Tunceli iline bağlı Nazımiye ilçesi, batı kesimlerinde ise Tunceli iline bağlı Ovacık ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 1.505 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk e yağışlı geçmektedir. İlçeye en fazla yağış kış aylarında düşmekte olup step bitki örtüsü görülmektedir. Pülümür satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Pülümür Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 3 bin 760’tır. İlçe nüfusunun yüzde 60,77’sini (2 bin 285) erkek, yüzde 39,23’ünü (1.475) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Pülümür satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 49 adet köy bulunmaktadır. Tunceli Pülümür satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Atatürk Mahallesi, Ecevit Mahallesi, Hiver Mahallesi, Merkez Mahallesi, Meydanlar Mahallesi, Ağaşenlik Köyü, Akdik Köyü, Altunhüseyin Köyü, Ardıçlı Köyü, Bardakçı Köyü, Başkalecik Köyü, Boğalı Köyü, Bozağakaraderbent Köyü, Çağlayan Köyü, Çakırkaya Köyü, Çobanyıldızı Köyü, Dağbek Köyü, Dağyolu Köyü, Dereboyu Köyü, Dereköy Köyü, Derindere Köyü, Doğanpınar Köyü, Efeağılı Köyü, Elmalı Köyü, Göcenek Köyü, Gökçekonak Köyü, Hasangazi Köyü, Hacılı Köyü, Kabadal Köyü, Kangallı Köyü, Karagöz Köyü, Kaymaztepe Köyü, Kırdım Köyü, Kırklar Köyü, Kırkmeşe Köyü, Kızılmescit Köyü, Kocatepe Köyü, Kovuklu Köyü, Közlüce Köyü, Kuzulca Köyü, Mezra Köyü, Nohutlu Köyü, Sağlamtaş Köyü, Salkımözü Köyü, Sarıgül Köyü, Senek Köyü, Süleymanuşağı Köyü, Şampaşakaraderbent Köyü, Taşlık Köyü, Turnadere Köyü, Üçdam Köyü, Ünveren Köyü ve Yarbaşı Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Tunceli ilinin Pütürge ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Tunceli Pütürge de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.