Emlakjet

Tunceli Satılık Ev

araması için 13 ilan bulundu
search
Tuncelicancel

Tunceli Satılık Konut Arayanlar İçin Şehir Hakkında Genel Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev satın almak isteyenler için tercih edeceğiniz şehir hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanıza yardımcı olacak şehir rehberi hazırlıyor. Tunceli satılık konut arayışında olanlar için şehir hakkında genel bilgiler, nüfusu, idari yapısı, görülmesi gereken yerleri ve konut piyasası hakkındaki her şeye rehberimizde kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

Tunceli, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Fırat Bölümünde konumlanan illerinden birisidir. Anadolu’nun yüzyıllar boyunca pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış şehirlerimizden birisidir. İlin güneyinde yer alan Keban Baraj Gölü çevresinde yapılan arkeolojik kazılara göre Kalkolitik Çağda M.Ö. 5500-3500 yılları arasında yerleşim bulunmuştur. Bölgenin adı Dersim olarak bilinmekteydi ve 1935 yılında Tunceli olarak değiştirilmiştir. Tunceli kuzeyde ve batıda Munzur Dağları ile Karasu Nehri, doğuda Bingöl dağları ve Peri Suyu, güneyde Keban Baraj Gölü ile çevrilmiştir. Tunceli satılık daire arayanlar için komşu olduğu diğer iller şunlardır;

 

 • Kuzeyde Erzincan,
 • Doğuda Bingöl,
 • Güneydoğuda ve Güneyde Elazığ,
 • Batısında Malatya ve Erzincan illeri ile sınırdır.

 

Toplam yüzölçümü 7.774 kilometrekare, rakımı 914 metredir. İl plaka kodu 62, il telefon alan kodu 0428’dir. 2018 yılı nüfus verilerine göre nüfusu 88.198 kişi olan Tunceli ili Türkiye’nin en az nüfuslu şehirlerinden birisidir. Bu nüfus 49.118 erkek ve 39.080 kadından oluşmaktadır. 

 

Tunceli Satılık Konut Arayanlar İçin İlin İdari Yapısı

Sizde en çok tercih edilen ilçelerinden biri olan Tunceli Çemişgezek satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı inceleyebilirsiniz. 2019 yılı TÜİK verilerine göre ilin idari yapısını 8 ilçe, 9 belediye, 43 mahalle ve 364 adet köy oluşturmaktadır. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı 12 olmakla birlikte bu sayı merkez ilçesinde 34 olarak hesaplanmıştır. Tunceli satılık konut arayanların tercih edebileceği ilçeleri ve il merkezine uzaklıkları şu şekildedir;

 

 • Tunceli Merkez İlçesi,
 • Mazgirt İlçesi, İl merkezine uzaklığı 31 kilometre,
 • Nazimiye İlçesi, İl merkezine uzaklığı 35 kilometre,
 • Pertek İlçesi, İl merkezine uzaklığı 50 kilometre,
 • Çemişgezek İlçesi, İl merkezine uzaklığı 120 kilometre,
 • Hozat İlçesi, İl merkezine uzaklığı 51 kilometre,
 • Ovacık İlçesi, İl merkezine uzaklığı 60 kilometre,
 • Pülümür İlçesi, İl merkezine uzaklığı 67 kilometredir.

 

Tunceli Satılık Konut Arayanlar İçin İl Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre ilde toplam 27.254 adet konut, 3.296 adet iş yeri bulunuyor. Hanelerde ortalama 1,86 kişi yaşamaktadır. Tunceli satılık konut arayışında oalcağınız konutların ortalama alanı 135 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 1.806 TL, ortalama geri dönüş yılı 30 yıl olarak hesaplanmıştır. 

 

 • 3+1 135 metrekarelik daire satış fiyatı ortalama 243.810 TL’dir.

 

Tunceli il sınırları içerisinde güncel konut projelerinden biri olan Merkez ilçesinde Burhan Ayhan Mimarlık&İnşaat tarafından tamamlanan Dersim Yaşamkent konutlarına ya da bölgede yapılması planlanan TOKİ Konutları projelerini Emlakjet Projeler sayfasından kontrol edebilirsiniz. İl sınırları içerisinde oldukça yaygın olan ve en çok tercih edilen Tunceli Çema sitesi satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

Tunceli Satılık Konut Arayanlar İçin İlde Görülmesi Gereken Yerler

Mercan Irmağı, Mercan Dağları, Munzur Suyu ve Keban Baraj Gölü şehrin karakteristik mekanlarından biridir. Tunceli satılık konut arayanlar için şehirde bulunan Munzur Vadisinde zengin bitki ve yaban hayatı ile enfes doğasıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerinin başında gelmektedir. Piknik, rafting, bisiklet sporu, dağcılık ve doğa yürüyüşü gibi pekçok aktivite yapılabilmektedir. Kırk Merdiven Şelaleleri, Pulur Höyükleri, Tepecik, Tülin Tepe ise ziyaret edebileceğiniz diğer mekanlarıdır. Doğa ile iç içe bir yaşam sürebileceğiniz aradığınız evi bulabilmek için en çok tercih edilen emlakçıdan ya da sahibinden Tunceli satılık Müstakil ev fiyatları ilanları için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

Emlakjet Ekim Ayı Gayrimenkul Veriler...

20 Kasım 2023

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

Birikimlerini Arsada Değerlendirmek İ...

16 Kasım 2023

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

Evlerini Satan Yatırımcılar Arsa ve İ...

14 Kasım 2023

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

Konut, İş Yeri, Arsa Tapusu Olanlar A...

14 Kasım 2023

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

Hisseli Tapusu Olanlara Son Dakika Uy...

14 Kasım 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.