/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sivaslıcancel

Uşak Sivaslı Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Sivaslı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sivaslı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Sivaslı Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Ege Bölgesi’nin İç Batı Anadolu Bölümü içerisinde yer alan Sivaslı ilçesi, Uşak ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Sivaslı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 486 kilometrekaredir. Bulkaz Dağı etekleri üzerinde kurulmuş olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin kuzeybatı kesimlerinde Uşak Merkez ilçesi, kuzey kesimlerinde Banaz ilçesi, doğu kesimlerinde Sandıklı ilçesi, güney kesimleride Çivril ilçesi, güneybatı kesimlerinde ise Karahallı ilçesi yer almaktadır. İlçenin ortalama olarak denizden yüksekliği 1.187 metredir. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Bu nedenle ilçede step bitki örtüsü hakimdir. Su kaynakları bakımından zengin olan ilçede yer alan Banaz Çayı ilçe için oldukça önemlidir. İlçe yükseltileri içerisinde önemli dağlar yer almaktadır. Bunlardan başlıcaları; Sazak Tepesi, Sürtep Teoe, Erice Tepe ve Cılbak Tepe’dir. Sivaslı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında yoğun olarak hububat tarım faaliyetleri yürütülmektedir.

Sivaslı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 753’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,30’unu (10 bin 438) erkek, yüzde 49,70’ini (10 bin 315) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sivaslı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle ve 18 adet köy bulunmaktadır. Uşak Sivaslı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Akıncılar Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Dedeballar Mahallesi, Evrenli Mahallesi, Fatih Mahallesi, Fevzi Çakmak Mahallesi, Gölbahçe Mahallesi, Gülbey Mahallesi, Konak Mahallesi, Pınar Mahallesi, Yıldıztepe Mahallesi, Ağaçbeyli Köyü, Akarca Köyü, Azizler Köyü, Budaklar Köyü, Cinoğlan Köyü, Eldeniz Köyü, Erice Köyü, Hacim Köyü, Hanoğlu Köyü, Karaboyalık Köyü, Ketenlik Köyü, Kökez Köyü, Özbeyli Köyü, Salmanlar Köyü, Samatlar Köyü, Sazak Köyü, Yayalar Köyü ve Yenierice Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Uşak ilinin Sivaslı ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Uşak Sivaslı da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Sivaslı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.