Emlakjet

Uşak Satılık Ev

araması için 138 ilan bulundu
search
Uşakcancel
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Uşak Satılık Konut Arayanlar İçin Yol Gösterici Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyenler için yol gösterici bilgiler içeren şehir rehberi hazırlıyor. Uşak satılık konut arayışında olanlar için hazırladığımız rehberimizde; şehir hakkında genel bilgiler, nüfus bilgileri, iklim özellikleri, idari yapısı, ulaşım koşulları ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebileceğiniz içeriğimiz sizlerie buluşuyor.

 

Uşak, Türkiye’nin Ege Bölgesinde, Batı ve Orta Anadolu’yu birbirine bağlayan İç Ege Bölümünde Gördes-Uşak Platosu üzerinde bulunmaktadır. İl sınırlarının içerisinde bulunan bölge tarihin bilinen dönemlerinden beri yerleşim alanına sahip olduğu bilinmektedir. Bilinen en eski ismi ‘’Temenothtia’’dır. Kaynaklara göre isim Heraklilerden Aristomakhosun’un oğlu Temennos’tan almaktadır. Daha sonra İl merkezi olarak bilinen bölgenin adı ‘’Uşşak’’ olarak bilinmektedir. Uşşak kelime anlamı ‘Aşıklar Diyarı’dır. İsmiyle aynı şekilde şehir Aşıklar Şehri olarak bilinmektedir ve en ünlülerinden biri Evren Dede’dir. Uşak satılık konut arayanlar için il genelinde geçiş tipi olarak nitelendirilen karasal özelliği belirgin olan bir iklim yaşanmaktadır. Kış mevsimi soğuk ve yağışlı, yaz mevsimi ise sıcak ve kurak geçmektedir. Uşak satılık daire arayanlar için çevresinde bulunan diğer illler şunlardır;

 

 • Kuzeyinde Kütahya,
 • Doğusunda Afyon,
 • Güneyinde Denizli,
 • Batısında Manisa ili bulunmaktadır. 

 

Toplam yüzölçümü 5.341 kilometrekare, rakımı 906 metredir. İl plaka kodu 64, il telefon alan kodu 276’dır. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 367.514’tür. Bu nüfusun yüzde 50,22’si kadın, yüzde 49,78’i erkekten oluşmaktadır. 

 

Uşak Satılık Konut Arayanların Tercih Edebileceği İlçeleri

1953 yılında müstakil il statüsüne yükseltilen Uşak’ın 2019 yılı TÜİK verilerine göre idari yapısı; 6 ilçe, 11 belediye, 73 mahalle ve 245 köyden oluşmaktadır. Şehrin en çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Uşak Fatih Mahallesi satılık daireler ilanları için listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz. Uşak satılık konut arayanlar için şehir merkezinde kilometrekareye 152 kişi düşerken kırsal kesimde 66 kişidir. 

 

 • Uşak Merkez İlçesi,
 • Ulubey İlçesi,
 • Banaz İlçesi,
 • Karahallı İlçesi,
 • Sivaslı İlçesi,
 • Eşme İlçesi.

 

Uşak Satılık Konut Arayanlar İçin İl Konut Satış Piyasası

Emlakjet Bölge Raporu 2019 yılı Mart ayı verilerine göre il genelinde toplam 155.646 adet konut, 29.003 adet iş yeri bulunmaktadır. Bölgedeki konutların ortalama alanı 130 metrekare, ortalama birim satış fiyatı 2.579 TL, ortalama geri dönüş yılı ise 24 yıl olarak hesaplanmıştır. Buna göre Uşak satılık konut tercih edecekler için ortalama konut fiyatları şu şekildedir;

 

 • 2+1 100 metrekare daire satış fiyatı ortalama 155.200 TL,
 • 3+1 150 metrekare daire satış fiyatı ortalama 231.300 TL,
 • 4+1 196 metrekare daire satış fiyatı ortalama 310.464 TL’dir. 

 

Bölgenin coğrafi olarak fay hattı üzerinde bulunması sebebiyle şehrin konut piyasasında büyük bir yenilenme görülmektedir. Dolayısıyla en çok arananlardan biri olan Uşak kentsel dönüşümde satılık daireler incelemek için listleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. 

 

Uşak Satılık Konut Arayanlar İçin İlin Ulaşım Koşulları

İl ulaşım koşulları karayolu, demiryolu ve havayolu ile sağlanmaktadır. Havayolu Ankara asfaltı yolu üzerinde 7 kilometre uzaklıktadır. Demiryolu ulaşımı Afyon-Uşak-İzmir Demiryolu il merkezinden geçmektedir. Karayolu ulaşımı ile Türkiye’nin pekçok şehrine ulaşmak mümkündür. İstanbul’a 491 kilometre, Ankara’ya 368 kilometre, İzmir’e 211 kilometre, Kütahya’ya 139 kilometre uzaklıktadır.

 

Uşak ili ulaşım koşullarının çeşitliliği, doğal güzellikleri ve tarihi dokusuyla yepyeni bir şehir olmaya aday. Yeni bir ev sahibi olmak isteyenlerin en çok aradığı; en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden satılık daire Uşak Cumhuriyet Mahallesi ilanlarını incelemek için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.