Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bahçesaraycancel
Vancancel

Van Bahçesaray Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Bahçesaray Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Bahçesaray satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinerek konut alma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Bahçesaray Satılık Konut Arayan Kişiler İçin ilçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Van iline bağlı Bahçesaray ilçesinin toplam yüzölçümü 576 kilometrekaredir. Bahçesaray satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almakta olup önemli yükseltileri içerisinde barındırmaktadır. Ulaşım imkanları bakımından da oldukça avantajlı bir konumda yer alan ilçe Bitlis-Hizan yoluna oldukça yakın bir mesafede yer almaktadır. Van il merkezine 110 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe yolları oldukça kullanışlıdır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. İlçe en fazla yağışı kış aylarında almaktadır. Bahçesaray satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomik faaliyetleri hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında ceviz başta olmak üzere birçok hububat, meyve ve sebze ürünü yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve arıcılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede bu faaliyetlerin yanı sıra mobilya ve ağaç oymacılığında gelişmektedir. İlçe bal ve ceviz üretiminde ön plana çıkmaktadır. İlçede yer alan Müküs Irmağı üzerindeki su fabrikası da ilçe ihtiyacı için oldukça önemlidir. İlçe ekonomisi son dönemlerde yükselen bir ivme ile hızla gelişmektedir.

Bahçesaray Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 622’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,59’unu (7 bin 397) erkek, yüzde 49,41’ini (7 bin 225) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Bahçesaray satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 19 adet mahalle bulunmaktadır. Van Bahçesaray satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Altındere Mahallesi, Altıntas Mahallesi, Bağcılar Mahallesi, Cevizlibelen Mahallesi, Çatbayır Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Çömlekçi Mahallesi, Doğanyayla Mahallesi, Elmayaka Mahallesi, Güneyyamaç Mahallesi, İslam Mahallesi, Kartal Mahallesi, Kaşıkçılar Mahallesi, Paşaköy Mahallesi ,Şişli Mahallesi, Ulubeyli Mahallesi, Ünlüce Mahallesi, Yaşlıkavak Mahallesi ve Yaylakonak Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Bahçesaray ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Bahçesaray da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.