Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Başkale Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Başkalecancel
Vancancel

Başkale Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Başkale satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Başkale Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Van iline bağlı olan Başkale ilçesinin toplam yüzölçümü 2 bin 599 kilometrekare olup denizden yüksekliği 2 bin 400 metredir. Başkale satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe İspiz Dağı eteklerinde yer almaktadır. İlçenin doğu kesimlerinde Türk-İran sınırı, kuzey kesimlerinde Özalp ilçesi, güney kesimlerinde Yüksekova ilçesi, batı kesimlerinde ise Gürpınar ilçesi yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan dağlık arazilerin yükseltisi kuzey-güney doğrultusunda dizilmektedir. İlçede yer alan dağlık arazilerden en önemlileri; Başkale Dağı, İspiz Dağı, Haravil Dağı ve Gökdağ’dır. Başkale satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır.

Başkale Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 52 bin 544’tür. İlçe nüfusunun yüzde 52,91’ini (27 bin 800) erkek, yüzde 47,09’unu (24 bin 744) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Başkale satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 66 adet mahalle bulunmaktadır. Van Başkale satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Açıkağıl Mahallesi, Akçalı Mahallesi, Albayrak Mahallesi, Aşağıküme Mahallesi, Aşalan Mahallesi, Atlılar Mahallesi, Aydemir Mahallesi, Azıklı Mahallesi, Barış Mahallesi, Belencik Mahallesi, Beşocak Mahallesi, Bilgeç Mahallesi, Böğrüpek Mahallesi, Bölekli Mahallesi, Büklümdere Mahallesi, Çakırdoğan Mahallesi, Çaldıran Mahallesi, Dereiçi Mahallesi, Deringeçit Mahallesi, Ekecek Mahallesi, Erek Mahallesi, Erkonağı Mahallesi, Esenyamaç Mahallesi, Eşmepınar Mahallesi, Gedikbaşı Mahallesi, Gelenler Mahallesi, Güleçler Mahallesi, Güroluk Mahallesi, Güvendik Mahallesi, Hafiziye Mahallesi, Hasanbey Mahallesi, Ilıcak Mahallesi, Işıklı Mahallesi, Kaşkol Mahallesi, Kavurgalı Mahallesi, Keçilioba Mahallesi, Kızılca Mahallesi, Kocaköy Mahallesi, Koçdağı Mahallesi, Konuksayar Mahallesi, Kovalıpınar Mahallesi, Köprüağzı Mahallesi, Mahmutabat Mahallesi, Oğulveren Mahallesi, Ortayazı Mahallesi, Ortayol Mahallesi, Ömerdağı Mahallesi, Öncüler Mahallesi, Örencik Mahallesi, Örenkale Mahallesi, Özpınar Mahallesi, Saçan Mahallesi, Sallıdere Mahallesi, Savaşköy Mahallesi, Tahıl Mahallesi, Tepebaşı Mahallesi, Tınazlı Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Yanal Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yolmaçayır Mahallesi, Yukarıdallı Mahallesi, Yukarıdarıca Mahallesi, Yukarıdikmen Mahallesi ve Yurttepe Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Başkale ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Başkale de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

“Ramazan’ı Yeni Evinde Geçirmek İstey...

30 Mart 2023

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

Kentsel dönüşümde finansman desteği 1...

17 Mart 2023

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

Deprem Felaketi Sonrası Konut Taleple...

17 Mart 2023

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

Kentsel dönüşüm için önemli destek! K...

10 Mart 2023

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

İstanbul'da deprem göçü! Rota belli o...

10 Mart 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.