Emlakjet

Van Çaldıran Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çaldırancancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çaldıran Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çaldıran satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çaldıran Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Van iline bağlı Çaldıran ilçesi Çaldıran Ovası üzerinde kurulmuştur. Çaldıran satılık konut arayan kişiler ilçe ekonomisi ve coğrafyası ile detaylı incelemeler yapmaktadır. Denizden yüksekliği 2 bin 50 metre olan ilçe 149 bin 614 hektarlık bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede karasal iklim özelliklerine rastlanmaktadır. İlçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlıdır. Bu nedenle ilçede step bitki örtüsü hakimdir. Çaldıran satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ekonomisinin temeli hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan bu faaliyetlerin yanı sıra az miktarda tarım faaliyetleri ile de ilgilenilmektedir. İlçede tarım yapılacak arazi oldukça azdır. Bu nedenle az alandan daha fazla verim alınması hedeflenmektedir.

Çaldıran Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 63 bin 13’tür. İlçe nüfusunun yüzde 51,68’ini (32 bin 564) erkek, yüzde 48,32’sini (30 bin 449) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çaldıran satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 70 adet mahalle bulunmaktadır. Van Çaldıran satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akbaşak Mahallesi, Alakaya Mahallesi, Alikelle Mahallesi, Altıyol Mahallesi, Aşağıçanak Mahallesi, Aşağıdikme Mahallesi, Aşağıgülderen Mahallesi, Aşağıkuyucak Mahallesi, Aşağımutlu Mahallesi, Aşağıyanıktaş Mahallesi, Avcıbaşı Mahallesi, Ayrancılar Mahallesi, Başeğmez Mahallesi, Beyazıt Mahallesi, Beydoğan Mahallesi, Bezirhane Mahallesi, Buğulukaynak Mahallesi, Burçakalan Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırköy Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Demircik Mahallesi, Direkli Mahallesi, Doyumalan Mahallesi, Erginler Mahallesi, Evciler Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Gülyolu Mahallesi, Güngören Mahallesi, Hangediği Mahallesi, Hanköy Mahallesi, İncealan Mahallesi, İsmailbaba Mahallesi, Kalkandelen Mahallesi, Karadulda Mahallesi, Kaşım Mahallesi, Kılavuz Mahallesi, Kışla Mahallesi, Kilimli Mahallesi, Koçovası Mahallesi, Kurtoğlan Mahallesi, Kuskunkıran Mahallesi, Osmanlı Mahallesi, Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi, Salahane Mahallesi, Sarıçimen Mahallesi, Sarıharman Mahallesi, Sellik Mahallesi, Serpmetaş Mahallesi, Soğuksu Mahallesi, Sungur Mahallesi, Tekindere Mahallesi, Temrenli Mahallesi, Toprakseven Mahallesi, Umuttepe Mahallesi, Yağıbasan Mahallesi, Yassıtepe Mahallesi, Yavuz Selim Mahallesi, Yaykılıç Mahallesi, Yeniyaka Mahallesi, Yukarıçanak Mahallesi, Yukarıdikme Mahallesi, Yukarıgülderen Mahallesi, Yukarıkuyucak Mahallesi, Yukarımutlu Mahallesi, Yukarısağmallı Mahallesi, Yukarıyanıktaş Mahallesi, Yuvacık Mahallesi, Yücelen Mahallesi ve Zülfibulak Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Çaldıran ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Çaldıran da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Aralık Ayı Gayrimenkul Raporu

19 Ocak 2024

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

Emlakjet 2023 Yılı Gayrimenkul Raporu

27 Aralık 2023

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

2023 Kasım Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Aralık 2023

Çaldıran Satılık Ev
Akbaşak Mahallesi Satılık EvAlakaya Mahallesi Satılık EvAlikelle Mahallesi Satılık EvAltıyol Mahallesi Satılık EvAşağıçanak Mahallesi Satılık EvAşağıdikme Mahallesi Satılık EvAşağıgülderen Mahallesi Satılık EvAşağıkuyucak Mahallesi Satılık EvAşağımutlu Mahallesi Satılık EvAşağıyanıktaş Mahallesi Satılık EvAvcıbaşı Mahallesi Satılık EvAyrancılar Mahallesi Satılık EvBaşeğmez Mahallesi Satılık EvBeyazıt Mahallesi Satılık EvBeydoğan Mahallesi Satılık EvBezirhane Mahallesi Satılık EvBuğulukaynak Mahallesi Satılık EvBurçakalan Mahallesi Satılık EvCumhuriyet Mahallesi Satılık EvÇayırköy Mahallesi Satılık EvÇubuklu Mahallesi Satılık EvDemircik Mahallesi Satılık EvDirekli Mahallesi Satılık EvDoyumalan Mahallesi Satılık EvErginler Mahallesi Satılık EvEvciler Mahallesi Satılık EvFatih Sultan Mehmet Mahallesi Satılık EvGülyolu Mahallesi Satılık EvGüngören Mahallesi Satılık EvHangediği Mahallesi Satılık EvHanköy Mahallesi Satılık Evİncealan Mahallesi Satılık Evİsmailbaba Mahallesi Satılık EvKalkandelen Mahallesi Satılık EvKaradulda Mahallesi Satılık EvKaşım Mahallesi Satılık EvKılavuz Mahallesi Satılık EvKilimli Mahallesi Satılık EvKoçovası Mahallesi Satılık EvKurtoğlan Mahallesi Satılık EvKuskunkıran Mahallesi Satılık EvOsmanlı Mahallesi Satılık EvRecep Tayyip Erdoğan Mahallesi Satılık EvSalahane Mahallesi Satılık EvSarıçimen Mahallesi Satılık EvSarıharman Mahallesi Satılık EvSellik Mahallesi Satılık EvSerpmetaş Mahallesi Satılık EvSoğuksu Mahallesi Satılık EvSungur Mahallesi Satılık EvŞehit Jandarma Binbaşı Kıvanç Cesur Mahallesi Satılık EvTekindere Mahallesi Satılık EvTemrenli Mahallesi Satılık EvToprakseven Mahallesi Satılık EvUmuttepe Mahallesi Satılık EvYağıbasan Mahallesi Satılık EvYassıtepe Mahallesi Satılık EvYavuz Selim Mahallesi Satılık EvYaykılıç Mahallesi Satılık EvYeniyaka Mahallesi Satılık EvYukarıçanak Mahallesi Satılık EvYukarıdikme Mahallesi Satılık EvYukarıgülderen Mahallesi Satılık EvYukarıkuyucak Mahallesi Satılık EvYukarımutlu Mahallesi Satılık EvYukarısağmallı Mahallesi Satılık EvYukarıyanıktaş Mahallesi Satılık EvYuvacık Mahallesi Satılık EvYücelen Mahallesi Satılık EvZülfibulak Mahallesi Satılık Ev
Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.