Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Çatak Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Çatakcancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Çatak Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çatak satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çatak Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel bilgiler

Van iline bağlı Çatak ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Çatak satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin batı kesimlerinde Bahçesaray ilçesi, kuzeybatı kesimlerinde Gevaş ilçesi, kuzeydoğu kesimlerinde Gürpınar ilçesi, güneydoğu kesimlerinde Beytüşşebap ilçesi, güneybatı kesimlerinde ise Pervari ilçesi yer almaktadır. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki fark oldukça fazladır. Toplam yüzölçümü 2 bin 173 kilometrekare olan ilçenin denizden yüksekliği 1.521 metredir. Van il merkezine 87 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe ulaşım imkanları bakımından da oldukça avantajlı bir lokasyonda yer almaktadır. Çatak satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Çatak Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine ilçe toplam nüfusu 20 bin 937’dir. İlçe nüfusunun yüzde 52,60’ını (11 bin 13) erkek, yüzde 47,40’ını (9 bin 924) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çatak satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 34 adet mahalle bulunmaktadır. Van Çatak satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Adnan Menderes Mahallesi, Ağaçlık Mahallesi, Akçabük Mahallesi, Alacayar Mahallesi, Andiçen Mahallesi, Aşağınarlıca Mahallesi, Atlıhan Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Bilgi Mahallesi, Boyunpınar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çılga Mahallesi, Dalbastı Mahallesi, Derebaşı Mahallesi, Dokuzdam Mahallesi, Eliaçık Mahallesi, Görentaş Mahallesi, Hacıosman Mahallesi, Işınlı Mahallesi, Kaçıt Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Konalga Mahallesi, Korulu Mahallesi, Narlı Mahallesi, Onağıl Mahallesi, Övecek Mahallesi, Selçuklu Mahallesi, Sırmalı Mahallesi, Sözveren Mahallesi, Sugeldi Mahallesi, Teknecik Mahallesi, Toyga Mahallesi, Uzuntekne Mahallesi ve Yukarınarlıca Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Çatak ilçesinden yana  kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Çatak da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.