Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Edremitcancel
Vancancel

Van Edremit Satılık Ev

araması için 67 ilan bulundu
TÜM FİYATLAR
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Edremit Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Edremit satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Edremit Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Edremit ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Edremit satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Bu nedenle ilçede yer alan tarım arazileri oldukça azdır. Ancak mevcut arazilerden yüksek verim almak hedeflenmektedir. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer alır. Bu sebep ile ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Van Gölü kıyısında yer alan ilçe 1970’lerin sonunda ilçe statüsüne kavuşmuştur. Ulaşım imkanları bakımından da oldukça avantajlı bir lokasyonda yer alan ilçenin ulaşımı oldukça kolaydır. Edremit satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri yürütülmektedir. Su kaynakları bakımından da zengin olan ilçede yer alan akarsuların rejimi düzensizdir. Özellikle yaz aylarında akarsuların suyu oldukça azalmaktadır. İlçe bulunduğu konum ve göl etkisi ile sert karasal iklimin yumuşatılmış bir halini yaşamaktadır.

Edremit Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 125 bin 884’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,09’unu (63 bin 53) erkek, yüzde 49,91’ini (62 bin 831) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Edremit satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 26 adet mahalle bulunmaktadır. Van Edremit satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Akın Mahallesi, Andaç Mahallesi, Ayazpınar Mahallesi, Bakacık Mahallesi, Çayırbaşı Mahallesi, Çiçekli Mahallesi, Dilkaya Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Dönemeç Mahallesi, Elmalık Mahallesi, Eminpaşa Mahallesi, Enginsu Mahallesi, Erdemkent Mahallesi, Erenkent Mahallesi, Eski Cami Mahallesi, Kavurma Mahallesi, Köklü Mahallesi, Köprüler Mahallesi, Köşkköy Mahallesi, Kurubaş Mahallesi, Mülk Mahallesi, Süphan Mahallesi, Şabaniye Mahallesi, Taşkonak Mahallesi, Yeni Mahallesi ve Yeni Cami Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Edremit ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Edremit de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinde bulunabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.