Yazlık arıyorsan cevap net: Emlakjet!
/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Gevaşcancel
Vancancel

Van Gevaş Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Gevaş Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Gevaş satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenebilirsiniz.

Gevaş Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Van ilinin 12 ilinden biri olan Gevaş ilçesinin toplam yüzölçümü 727 kilometrekaredir. Gevaş satılık konut arayan kişiler ilçe ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin denizden yüksekliği ortalama olarak 1750 metredir. Oldukça önemli dağlara ev sahipliği yapan ilçede yer alan dağlardan en önemlisi Artos Dağı’dır. İlçenin doğu kesimlerinde Gürpınar ilçesi, batı kesimlerinde Bitlis iline bağlı Hizan ve Tatvan ilçeleri, kuzey kesimlerinde Van Gölü, kuzeydoğu kesimlerinde Edremit ilçesi, güney kesimlerinde Çatak ilçesi, güneybatı kesimlerinde ise Bahçesaray ilçesi yer almaktadır. Van il merkezine 40 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Gevaş satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin hayvancılık ve tarım faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmışlardır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında ise belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır.

Gevaş Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 620’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,04’ünü (14 bin 322) erkek, yüzde 49,96’sını (14 bin 298) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Gevaş satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 38 adet mahalle bulunmaktadır. Van Gevaş satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abalı Mahallesi, Akdamar Mahallesi, Aladüz Mahallesi, Altınsaç Mahallesi, Anaköy Mahallesi, Atalan Mahallesi, Aydınocak Mahallesi, Bağlama Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Dağyöre Mahallesi, Daldere Mahallesi, Değirmitaş Mahallesi, Dilmetaş Mahallesi, Dokuzağaç Mahallesi, Elmalı Mahallesi, Göründü Mahallesi, Gündoğan Mahallesi, Hasbey Mahallesi, İkizler Mahallesi, İnköy Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Kazanç Mahallesi, Kızıltaş Mahallesi, Koçak Mahallesi, Kurultu Mahallesi, Kuşluk Mahallesi, Orta Mahallesi, Pınarbaşı Mahallesi, Selimiye Mahallesi, Timar Mahallesi, Töreli Mahallesi, Uğurveren Mahallesi, Yanıkçay Mahallesi, Yemişlik Mahallesi, Yoldöndü Mahallesi ve Yuva Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Gevaş ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Gevaş da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

Konut Kiralarına Artış Sınırı Ne Zama...

23 Haziran 2022

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

Konutta Yüksek Fiyat Dönemi Son Buluy...

22 Haziran 2022

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

Ankara'da Konut Satışları Patladı, Ki...

22 Haziran 2022

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

İzmir ve Giresun'da Kamudan Satılık D...

22 Haziran 2022

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

MİLLİ EMLAK / ARSA SATIŞLARI HAZİRAN ...

13 Haziran 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.