/static/img/logo.svg
search
İpekyolucancel

İpekyolu Satılık Ev

araması için 404 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

İpekyolu Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet.com ekibi olarak satılık daire arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. İpekyolu satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut satın alma tercihinde bulunabilirsiniz.

İpekyolu Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

İpekyolu ilçesi 2012 yılında Van Merkez ilçesinin bölünmesi sonucunda ilçe statüsüne kavuşmuştur. İpekyolu satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir.  Van ilinin en büyük ilçelerinden biri olan İpekyolu ilçesinin toplam yüzölçümü 94 bin 615 hektardır. Doğu Anadolu Bölgesi’nin Yukarı Murat-Van Bölümü içerisinde yer alan ilçe Van Gölü kapalı havzasında yer almaktadır. Denizden yüksekliği ortalama olarak 1725 metre olan ilçenin Van Gölü’ne kıyısı bulunmaktadır. İlçenin kuzey kesimlerinde Tuşba ve Muradiye ilçeleri, batı kesimlerinde Van Gölü Ve Tuşba ilçesi, güney kesimlerinde Edremit ve Gürpınar ilçeleri, doğusunda ise Özalp ve Saray ilçeleri yer almaktadır. Dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahip olan ilçede yer alan Erek Dağı ilçe için oldukça önemlidir. İpekyolu satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisi tarım, hayvancılık ve ticaret faaliyetlerine dayanmaktadır.

İpekyolu Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 312 bin 244’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,22’sini (156 bin 807) erkek, yüzde 49,78’ini (155 bin 437) kadın nüfusu oluşturmaktadır. İpekyolu satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 50 adet mahalle bulunmaktadır. Van İpekyolu satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Ağzıkara Mahallesi, Aktaş Mahallesi, Alipaşa Mahallesi, Arıtoprak Mahallesi, Aşağıçitli Mahallesi, Aşağıgölalan Mahallesi, Bahçıvan Mahallesi, Baklatepe Mahallesi, Bakraçlı Mahallesi, Beşçatak Mahallesi, Bostaniçi Mahallesi, Buzhane Mahallesi, Cevdet Paşa Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çalımlı Mahallesi, Değirmenarkı Mahallesi, Değirmenköy Mahallesi, Dereüstü Mahallesi, Dibekli Mahallesi, Erçek Mahallesi, Esenler Mahallesi, Gövelek Mahallesi, Hacıbekir Mahallesi, Hafiziye Mahallesi, Halilağa Mahallesi, Hatuniye Mahallesi, Ilıkaynak Mahallesi, Irgat Mahallesi, Karagündüz Mahallesi, Karakoç Mahallesi, Karpuzalanı Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kavuncu Mahallesi, Kaymaklı Mahallesi, Kevenli Mahallesi, Kıratlı Mahallesi, Köşebaşı Mahallesi, Ortanca Mahallesi, Sarmaç Mahallesi, Selimbey Mahallesi, Serhat Mahallesi, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi, Şerefiye Mahallesi, Vali Mithat Bey Mahallesi, Yalı Mahallesi, Yalınağaç Mahallesi, Yatıksırt Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yukarıgölalan Mahallesi ve Yukarıgüneyce Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin İpekyolu ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van İpekyolu uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

Yapı Sandığı Modeli 2021 Yılında Yürü...

24 Ocak 2020

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

Konut Kredisi En Düşük Faiz Oranı 0.7...

23 Ocak 2020

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

Ev Almak İçin Doğru Zaman Mı?

22 Ocak 2020

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

Değerli Konut Vergisindeki Belirsizli...

21 Ocak 2020

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

Bekar Erkeğe Ev yok Diyen Ev Sahibi v...

20 Ocak 2020

İpekyolu Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.