/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Özalpcancel
Vancancel

Van Özalp Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu

Özalp Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Özalp satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan haftalar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özalp Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Van ilinin önemli ilçeleri arasında yer alan Özalp geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Özalp satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 1392 kilometrekare olup dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Su kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçenin yakınlarında Akgöl yer almaktadır. Özalp satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Özalp Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 65 bin 785’tir. İlçe nüfusunun yüzde 51,12’sini (33 bin 628) erkek, yüzde 48,88’ini (32 bin 157) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Özalp satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 57 adet mahalle bulunmaktadır. Van Özalp satılık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Aksorguç Mahallesi, Altınboğa Mahallesi, Aşağıakçagül Mahallesi, Aşağıbalçıklı Mahallesi, Aşağıkoçkıran Mahallesi, Aşağımollahasan Mahallesi, Aşağıtulgalı Mahallesi, Aşağıyorganlı Mahallesi, Bağrıaçık Mahallesi, Bodurağaç Mahallesi, Boğazkesen Mahallesi, Boyaldı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamurlu Mahallesi, Çavuşlar Mahallesi, Çırakköy Mahallesi, Çubuklu Mahallesi, Dağdeviren Mahallesi, Damlacık Mahallesi, Dorutay Mahallesi, Dönerdere Mahallesi, Eğribelen Mahallesi, Emek Mahallesi, Gözdeğmez Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Günyüzlü Mahallesi, Hacıali Mahallesi, Hacıkışlak Mahallesi, Hazine Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Karlıyamaç Mahallesi, Kaşıkara Mahallesi, Kırkçalı Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Mehmetalan Mahallesi, Mollatopuz Mahallesi, Oymaklı Mahallesi, Sağmalı Mahallesi, Sarıköy Mahallesi, Savatlı Mahallesi, Seydibey Mahallesi, Sugeçer Mahallesi, Şehittepe Mahallesi, Şemsettin Mahallesi, Tepedam Mahallesi, Yarımkaya Mahallesi, Yavuzlar Mahallesi, Yukarıayazca Mahallesi, Yukarıbalçıklı Mahallesi, Yukarıçavdarlık Mahallesi, Yukarımollahasan Mahallesi, Yukarıtulgalı Mahallesi, Yukarıyorganlı Mahallesi, Yumruklu Mahallesi ve Yünkuşak Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Özalp ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Özalp uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

Milyon Dolarlık Malikanesini Satmıştı...

20 Mayıs 2022

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

Kaan Yıldırım İle Yeni Aşka Yelken Aç...

20 Mayıs 2022

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesinde...

20 Mayıs 2022

 Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

Konut Satış İstatistikleri, Nisan 20...

18 Mayıs 2022

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı k...

10 Mayıs 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.