Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Saray Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
search
Saraycancel
Vancancel
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Saray Satılık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık ev arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Saray satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinize hızlı bir şekilde tercihte bulunabilirsiniz.

Saray Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Van iline bağlı Saray 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Saray satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi yapısına sahiptir. İlçenin toplam yüzölçümü 1334 kilometrekare olup il merkezine 75 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin kuzey kesimlerinde Özalp ilçesi, güneybatı kesimlerinde Gürpınar ilçesi, güneydoğu kesimlerinde Başkale ilçesi, doğu kesimlerinde ise İran Devlet sınırı yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisindedir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçedeki bu sert mevsimler arası geçiş akarsuların rejimlerinin düzensiz olmasına neden olmaktadır. İlçede step bitki örtüsü hakimdir. Denizden yüksekliği 2 bin 100 metre olan ilçe Türkiye içerisindeki en yüksek ilçe merkezlerinden biri olma özelliğini taşımaktadır. Saray satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak da araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri et besiciliği şeklindedir.

Saray Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 20 bin 949’dur. İlçe nüfusunun yüzde52,25’ini (10 bin 945) erkek, yüzde 47,75’ini (10 bin 4) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Saray satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle bulunmaktadır. Van Saray satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Atatürk Mahallesi, Bakışık Mahallesi, Baltepe Mahallesi, Beyarslan Mahallesi, Çakmakköy Mahallesi, Çartak Mahallesi, Çaybağı Mahallesi, Değirmigöl Mahallesi, Dolutaş Mahallesi, Feritmelen Mahallesi, Kapıköy Mahallesi, Karahisar Mahallesi, Kargalı Mahallesi, Kazımpaşa Mahallesi, Kazlıgöl Mahallesi, Keçikayası Mahallesi, Kekikdüzü Mahallesi, Kepir Mahallesi, Koçbaşı Mahallesi, Kurucan Mahallesi, Mahmudiye Mahallesi, Örenburç Mahallesi, Sırımlı Mahallesi, Turanköy Mahallesi, Yamanyurt Mahallesi, Yeşilağaç Mahallesi ve Zincirkıran Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Saray ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Saray uygun fiyatlı ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

Emlakjet, gayrimenkul alıcı ve satıcı...

7 Aralık 2022

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.