Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Van Tuşba Satılık Ev

araması için 46 ilan bulundu
search
Tuşbacancel
Vancancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Tuşba Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Rehberi

Emlakjet olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Tuşba satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Tuşba Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Tuşba ilinin toplam yüzölçümü 1427 kilometrekaredir. Van iline bağlı Tuşba ilçesi bulunduğu konum itibari ile karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Tuşba satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan akarsuların rejimi düzensizdir. Özellikle yaz aylarında akarsuların debisi düşmektedir. Dağlık ve engebeli bir arazinde yer alan ilçede yer yer düzlük araziler de bulunmaktadır. Tuşba satılık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Tuşba Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 160 bin 522’dir. İlçe nüfusunun yüzde 51,91’ini (83 bin 330) erkek, yüzde 48,09’unu (77 bin 192) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Tuşba satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 67 adet mahalle bulunmaktadır. Van Tuşba satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Abdurrahman Gazi Mahallesi, Adıgüzel Mahallesi, Ağartı Mahallesi, Akçaören Mahallesi, Akçift Mahallesi, Akköprü Mahallesi, Alabayır Mahallesi, Alaköy Mahallesi, Altıntepe Mahallesi, Arısu Mahallesi, Aşıt Mahallesi, Atmaca Mahallesi, Bağdaşan Mahallesi, Bardakçı Mahallesi, Beyüzümü Mahallesi, Çakırbey Mahallesi, Çitören Mahallesi, Çobanoğlu Mahallesi, Çolpan Mahallesi, Çomaklı Mahallesi, Dağönü Mahallesi, Değirmenözü Mahallesi, Derebey Mahallesi, Dibekdüzü Mahallesi, Dilimli Mahallesi, Ermişler Mahallesi, Esenpınar Mahallesi, Gedelova Mahallesi, Gedikbulak Mahallesi, Göllü Mahallesi, Gölyazı Mahallesi, Gülsünler Mahallesi, Güvençli Mahallesi, Halkalı Mahallesi, Hıdırköy Mahallesi, İskele Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Kalecik Mahallesi, Karaağaç Mahallesi, Kasımoğlu Mahallesi, Kelle Mahallesi, Koçköy Mahallesi, Kolsatan Mahallesi, Kozluca Mahallesi, Kumluca Mahallesi, Meydancık Mahallesi, Mollakasım Mahallesi, Ocaklı Mahallesi, Otluca Mahallesi, Özkaynak Mahallesi, Özyurt Mahallesi, Pirgarip Mahallesi, Sağlamtaş Mahallesi, Satıbey Mahalles,i Seyrantepe Mahallesi, Şahgeldi Mahallesi, Şemsibey Mahallesi, Tabanlı Mahallesi, Tevekli Mahallesi, Topaktaş Mahallesi, Yalnızağaç Mahallesi, Yaylıyaka Mahallesi, Yemlice Mahallesi, Yeniköşk Mahallesi, Yeşilköy Mahallesi, Yeşilsu Mahallesi ve Yumrutepe Mahallesi’dir.

Sizler de satılık daire tercihini Van ilinin Tuşba ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Van Tuşba da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

“Yeni Evim Konut Kampanyasına İlgi Yü...

30 Ocak 2023

2023 Yılı Emlak Vergisi

2023 Yılı Emlak Vergisi

26 Ocak 2023

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

ABD'de Mortgage Faizleri Gerilerken, ...

26 Ocak 2023

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

Yeni Evim İle Konut Alanlar En Az 100...

26 Ocak 2023

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

Konut Kampanyasında Şartlara Takılanl...

26 Ocak 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.