/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Altınovacancel

Yalova Altınova Satılık Ev

araması için 23 ilan bulundu

Altınova Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Altınova satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi edinerek konut satın alabilirsiniz.

Altınova Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yalova iline bağlı Altınova ilçesi geçmişten günümüze birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Altınova satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Kocaeli, batı kesimlerinde Çiftlikköy, güney kesimlerinde Bursa ili, kuzey ve kuzeydoğu kesimlerinde ise İzmit Körfezi yer almaktadır. Altınova 1987 yılında ilçe statüsüne kavuşmuş olup 1995 yılında Yalova iline bağlanmıştır. Toplam yüzölçümü 155 kilometrekare olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi yapısı üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede tarım yapılabilen araziler oldukça kısıtlıdır. Ancak ilçede yapılan tarım faaliyetlerinden az alandan çok verim almak hedeflenmektedir. Marmara Bölgesi’nin güneydoğu kesimlerinde yer alan ilçe Kocaeli Körfezi’nin en dar noktasında yer almaktadır. İlçe Çiftlikköy ilçesine 14 kilometre, Karamürsel ilçesine 7 kilometre, İznik ilçesine ise 30 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Karasal iklim bölgesi içerisinde yer alan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar is soğuk ve yağışlı geçmektedir. Akarsu kaynakları bakımından da oldukça zengin olan ilçede yer alan Yalakdere, Derbent Deresi, Sulu Dere ve Akçat Deresi ilçe için oldukça önemlidir. Altınova satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadır.

Altınova Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 28 bin 232’dir. İlçe nüfusunun yüzde 53,16’sını (15 bin 9) erkek, yüzde 46,84’ünü (13 bin 223) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Altınova satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 12 adet köy bulunmaktadır. Yalova Altınova satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Altınkent Mahallesi, Denizgören Mahallesi, Fatih Mahallesi, Hersek Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, Merkez Mahallesi, Şehitlik Mahallesi, Ahmediye Köyü, Aktoprak Köyü, Çavuş Köyü, Çavuşçiftliği Köyü, Fevziye Köyü, Geyikdere Köyü, Havuzdere Köyü, Örencik Köyü, Karadere Köyü, Sermayecik Köyü, Soğuksu Köyü ve Tokmak Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yalova ilinin Altınova ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yalova Altınova da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

İş Yeri Kira Sözleşmelerinde Yeni Dön...

13 Temmuz 2020

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

Günde 1.1 Milyar TL Konut Kredisi Kul...

10 Temmuz 2020

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

Ev Almak İsteyen Vatandaşlara Müjde!

9 Temmuz 2020

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

Konut Sektöründe Haziran Ayı Rekoru

8 Temmuz 2020

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Altınova Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.