/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çınarcıkcancel

Yalova Çınarcık Satılık Ev

araması için 232 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Çınarcık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çınarcık satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Çınarcık Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Marmara Bölgesi içerisinde yer alan Yalova iline bağlı Çınarcık ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış olup bunlardan en bilineni Bizanslılardır. Çınarcık satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin doğu kesimlerinde Termal, batı ve kuzey kesimlerinde Marmara Denizi, güney kesimlerinde ise Bursa ve Armutlu yer almaktadır. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Karasal iklim ve Marmara Bölgesi geçiş ikliminin etkilerinin görüldüğü ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede yer alan önemli dağlık arazilerden en önemlisi Teşvikiye Dağları’dır. İlçe Yalova il merkezine 17 kilometre, Armutlu ilçesine 37 kilometre, Termal ilçesine 8 kilometre, Çiftlikköy ilçesine 23 kilometre, Kocaeli il merkezine 88 kilometre, İstanbul iline ise 188 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Çınarcık satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık ve turizm faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık ve balıkçılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede turizm faaliyetleri kapsamında ise yaz turizmi öne çıkmaktadır. İlçenin özellikle İstanbul’a yakın bir konumda yer alması sebebi ile yaz dönemlerinde çoğu kişi tarafından tercih edilmektedir.

Çınarcık Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 34 bin 76’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,34’ünü (16 bin 812) erkek, yüzde 50,66’sını (17 bin 264) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çınarcık satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 4 adet köy bulunmaktadır. Yalova Çınarcık satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aliye Hanım Mahallesi, Atakent Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çamlık Mahallesi, Harmanlar Mahallesi, Hasanbaba Mahallesi, Hürriyet Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Karpuzdere Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi Liman Mahallesi, Taşliman Mahallesi, Çalıca Köyü, Kocadere Köyü, Ortaburun Köyü ve Şenköy Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yalova ilinin Çınarcık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yalova Çınarcık da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

Türkiye'den En Çok Konut Alan Ülkeler...

26 Haziran 2020

Çınarcık Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.