/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Yalovacancel

Yalova Satılık Ev İlanları

araması için 572 ilan bulundu
1 - 30 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yalova Satılık Konut Düşünenlere İl Rehberi

Yalova satılık konut arayışınızda yalnız değilsiniz. Kente dair tüm önemli bilgileri, sizin için tek bir yazıda topladık. Şehrin ilçelerinden, emlak piyasasına kadar birçok konuya değindiğimiz bu yazıyı okuduktan sonra hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Altı merkez ilçeden oluşan Yalova ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Marmara Bölgesi’nde yer almakaktadır. Kent, Armutlu Yarımadası’nın kuzey kıyısı ile Samanlı Dağları’nın kuzey eteklerine kurulmuş durumdadır. Şehrin kuzeyinde ve batısında Marmara Denizi bulunmaktadır. Yalova, doğusunda Kocaeli, güneyinde ise bursa ile komşudur. Kentin çok büyük bir bölümü Marmara Denizi ile çevrilidir. Türkiye’nin en küçük illerinden biri olan Yalova’nın yüzölçümü 847 kilometrekaredir. Kent, denizden yalnızca 30 metre yüksekte yer almaktadır.

 

Yalova Satılık Konut Arayanlar İçin Kent Ekonomisi

Hiç şüphesiz bir kentte ev sahibi olmadan önce, o bölgenin ekonomik yapısı ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Yalova satılık ev düşünenlerin de aklında bu konu hakkında soru işaretleri olabilir.  Marmara Bölgesi’nde yer alması ve İstanbul’a yakınlığı sebebiyle Yalova çok hızlı bir şekilde gelişmektedir. Birçok sanayi tesisinin bulunduğu şehirde yaygın olarak tarım ve hayvancılık yapılmaktadır. Bölgede seracılık faaliyetleri aracılığı ile üretilen meyve ve sebze, iç pazarın ihtiyacını karşılamak üzere çevre illere gönderilmektedir. 500’ün üzerinde sanayi tesisinin yer aldığı kentin istihdam potansiyeli yüksektir. Bölge, tekstil, kimyasal ürün imalatı, kağıt, gemi, inşaat, otomotiv üzerine çalışan tesisler bulunmaktır.  Uzun sahil şeridi sebebiyle, yaz turizmi gelişmiştir.  Özellikle Armutlu ve Çınarcık ilçelerinde yer halkın büyük bir bölümü geçimini turizmden sağlamaktadır.

 

Yalova Satılık Konut Bakanlar İçin İl Bilgisi

Yalova ilinin nüfusu, 2019 yılı TÜİK Verilerine göre, 262.234 kişiyi bulmuş vaziyettedir. Nüfus artış hızı ise %4.39 olarak hesaplanmıştır. Şehrin nüfusu bir yılda, 11.031 kişi artmıştır. Yalova’da yaşamını devam ettirenlerin %50.11’i erkek, geriye kalan %49.89’u kadındır. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı 309’dur. Rakamın bu denli yüksek olmasının nedeni, kentin yüzölçümüdür. Bu rakam merkez ilçede yükselmektedir. Kent altı ilçe ve bu ilçelere bağlı altı belediyeden oluşmaktadır. Yalova satılık daire düşünenler, aşağıda yer alan yerleşim bölgelerden birini tercih edebilirler:

 

 • Merkez
 • Çiftlikköy
 • Çınarcık
 • Altınova
 • Armutlu 
 • Termal

 

Yalova’da satılık daireler  bahsi geçen ilçelere yayılmış durumdadır. Hayalini kurduğunuz evin, konut tipine hemen her ilçede rastlayabilirsiniz. Fakat  Yalova’da kelepir daire arayışı içerisindeyseniz, belirli bir ilçede ısrarcı olmamanızı, aramanızı genişletmenizi tavsiye ederiz. 

 

Yalova Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu’ndan alınan bilgiye göre, Yalova’da toplam 161.114 konut bulunmaktadır. Konut başına düşen kişi sayısı ise 3.04 olarak hesaplanmıştır. Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 120 metrekare olup, metrekare başına düşen birim fiyat 2.112 Türk Lirası’dır. Kısacası eğer Yalova satılık ev arayışınızda kararlı iseniz yaklaşık 253.440 Türk Lirası ödemeyi göze almanız gerekmektedir. Fakat bu rakamın değişken olduğunu, seçtiğiniz konut tipi ve lokasyondan etkilendiğini unutmamalısınız. Örneğin Yalova sahilde satılık daire düşünen bir kişinin, bu ortalama ev bedelinin üzerine çıkması çok muhtemeldir. Konut tipine göre fiyat bedelleri ise aşağıdaki gibidir :

 

 • 1+1, 70 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 148.610 Türk Lirası 
 • 2+1, 95 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 200.545  Türk Lirası
 • 3+1, 130 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 280.800 Türk Lirası 

 

Eğer Yalova Satılık Konut arayışınızı nihayete erdirmek isterseniz, bir emlakçıdan yardım isteyebilir veya Yalova satılık villa ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

2020 Mayıs Sonunda Konut Kredi Faizle...

29 Mayıs 2020

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

Emlak Vergisi Ödemleri için Son 5 Gün

28 Mayıs 2020

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

Emlakjet Acil Nakde İhtiyacı Olanları...

27 Mayıs 2020

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

Koronavirüs Ofis Kiralarını Nasıl Etk...

22 Mayıs 2020

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

Konut Kredi Faizlerinde Son Durum Ne ...

21 Mayıs 2020

Yalova Satılık Ev
Yalova Satılık Konut fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Satılık Konut seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Devren İşyeri
 • Antalya Kepez Yükseliş Mahallesi Satılık Daire
 • İstanbul Esenyurt Selahaddin Eyyubi Mahallesi Kiralık Daire
 • Kayseri Bünyan Satılık Daire
 • Adana Yüreğir Tahsilli Mahallesi Satılık Konut
 • /static/img/logo.svg
  /static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  /static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
  Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.