/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Aydıncıkcancel

Yozgat Aydıncık Satılık Ev

araması için 2 ilan bulundu

Aydıncık Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak daire satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Aydıncık satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aydıncık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Aydıncık ilçesi Yozgat il merkezine 105 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Aydıncık satılık konut tercihinde bulunmak isteyen kişiler ilçe ekonomisi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe İç Anadolu Bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlçenin kuzeybatısında Çorum, kuzey kesimlerinde Amasya ili, doğu kesimlerinde Çekerek ilçesi, güney kesimlerinde ise Sorgun ilçesi yer almaktadır. İlçe merkezi Alan Dağı eteklerinde yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 385 kilometrekare olup denizden yüksekliği 700 metredir. İlçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan ormanlarda meşe, gürgen, çam, ardıç ve ahlat ağaçları yer almaktadır. Aydıncık satılık ev arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yapılmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında şekerpancarı ve tahıl ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenildiği bilgisine ulaşılmaktadır. İlçe ekonomisi her geçen gün büyüme eğilimindedir. Bu nedenle ilçeden konut arayan kişilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır.

Aydıncık Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre 10 bin 407’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,99’unu (5 bin 202) erkek, yüzde 50,01’ini (5 bin 205) erkek nüfusu oluşturmaktadır. Aydıncık satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 5 adet mahalle ve 22 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Aydıncık satılık konut arayan kişilerin konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Baştürk Mahallesi, Danlıdağ Mahallesi, Merkez Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenice Mahallesi, Ağıllı Köyü, Aşağıkuyucuk Köyü, Bakırboğazı Köyü, Benlioğlu Köyü, Boğazkaya Köyü, Büyüktoraman Köyü, Dereçiftlik Köyü, Güroğlu Köyü, Hacıilyas Köyü, Kazankaya Köyü, Kırımoluk Köyü, Kıyıkışla Köyü, Kızılcakışla Köyü, Kocabekir Köyü, Kösrelik Köyü, Kuşsaray Köyü, Kuyu Köyü, Küçüktoraman Köyü, Mercimekören Köyü, Mollaismail Köyü, Sakızlı Köyü ve Üzümlük Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Aydıncık ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Aydıncık uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

Kiralar artarken, ev arayanlar farklı...

20 Ekim 2021

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

Türkiye genelinde Eylül ayında 147 bi...

13 Ekim 2021

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

Yabancıya konut satışı için yapılan d...

12 Ekim 2021

Erken rezervasyon erken başladı!

Erken rezervasyon erken başladı!

11 Ekim 2021

Konut satışlarına yeni düzenleme!

Konut satışlarına yeni düzenleme!

11 Ekim 2021

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.