Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Boğazlıyan Satılık Ev

araması için 1 ilan bulundu
search
Boğazlıyancancel
Yozgatcancel

Boğazlıyan Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Boğazlıyan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Boğazlıyan Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Boğazlıyan ilçesinin denizden yüksekliği ortalama olarak 1089 metredir. Boğazlıyan satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer alan ilçede yer alan önemli dağlardan başlıcaları; Eğri Tepeleri, Kekliçek Dağları ve Çaldağı Dağı’dır. İlçe bulunduğu konum itibari ile karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede en fazla yağış kış aylarında görülmektedir. İlçe bitki örtüsü bozkır bitki örtüsü şeklindedir. İlçede yer alan en önemli ova Boğazlıyan Ovası’dır. Boğazlıyan Ovası ilçenin kuzeybatı kesimlerinde yer almaktadır. Boğazlıyan satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında belli başlı hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Boğazlıyan Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 34 bin 121’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,99’unu (17 bin 398) erkek, yüzde 49,01’ini (16 bin 723) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Boğazliyan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 27 adet mahalle ve 23 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Boğazlıyan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Aşağı Mahallesi, Aşağı Karakoç Mahallesi, Aşağıhasinli Mahallesi, Aşağısarıkaya Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Bahçeler Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Camii Kebir Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Erdal İnönü Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Kaymakam Kemal Bey Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Koç Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Ömerli Mahallesi, Selanik Mahallesi, Yaraş Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yenidoğan Mahallesi, Yeşil Mahallesi, Yukarı Mahallesi, Yukarı Karakoç Mahallesi, Zafer Mahallesi, Abdilli Köyü, Bahriye Köyü, Başhoroz Köyü, Belören Köyü, Çakmak Köyü, Çalapverdi Köyü, Dereçepni Köyü, Devecipınar Köyü, Esentepe Köyü, Gövdecili Köyü, Güveçli Köyü, Karakuyu Köyü, Müftükışla Köyü, Oğulcuk Köyü, Özler Köyü, Poyrazlı Köyü, Yapalak Köyü, Yazıçepni Köyü, Yazıkışla Köyü, Yenikışla Köyü, Yeşilhisar Köyü, Yeşilhisar Köyü ve Yoğunhisar Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Boğazlıyan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Boğazlıyan uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

“Arsa Yatırımının Temel Sebebi Yüksek...

30 Eylül 2022

İstanbul emlak borsası kurulmalı

İstanbul emlak borsası kurulmalı

29 Eylül 2022

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

Türk Gayrimenkul Yatırımcısı Rotayı M...

29 Eylül 2022

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

Kiracıya Hangi Durumlarda İhtarname G...

29 Eylül 2022

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

“Kısmi seferberlik" Emri, Rusların An...

29 Eylül 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.