/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çayıralancancel

Yozgat Çayıralan Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çayıralan Satılık Konut Arayanlara İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Çayıralan satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Çayıralan Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat ilinin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Çayıralan satılık konut arayanlar ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçenin toplam yüzölçümü 1445 kilometrekare olup denizden yüksekliği 1500 metredir. İlçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçede yer alan dağlardan başlıcaları; Akdağlar, Gevencik Dağı ve Beydağı’dır. İlçede hakim olan iklim karasal iklimdir. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe su kaynakları bakımından da oldukça zengin olup ilçede yer alan akarsuların rejimi düzenlidir. İlçede yer alan su kaynaklarından başlıcaları; Beypınarı, Kayapınarı, Külekçi Suyu, Dere Kemal ve Aşağı Tekke Deresi’dir. İlçede yer alan su kaynakları tarım arazilerinin sulanmasında da oldukça önemli bir rol oynamaktadır. İlçe ormanlık araziler bakımından da oldukça zengindir. İlçede yer alan ormanlık arazilerde çam, meşe söğüt kavak ve ladin ağaçları yer almaktadır. Çayıralan satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat tarım faaliyetlerinin yürütüldüğü bilgisine ulaşılmaktadır. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir.

Çayıralan Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 13 bin 512’dir. İlçe nüfusunun yüzde 49,70’ini (6 bin 716) erkek, yüzde 50,30’unu (6 bin 796) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Çayıralan satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 6 adet mahalle ve24 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Çayıralan satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Avcılar Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Fatih Mahallesi, İshaklı Mahallesi, Yeni Mahallesi, Alidemirci Köyü, Aşağıtekke Köyü, Aşağıyahyasaray Köyü, Avşaralanı Köyü, Curali Köyü, Çukurören Köyü, Derekemal Köyü, Elçi Köyü, Evciler Köyü, Fahralı Köyü, Gülderesi Köyü, Günyayla Köyü, Güzelyayla Köyü, İnönü Köyü, Kaletepe Köyü, Karaazap Köyü, Karakışla Köyü, Külekçi Köyü, Menteşe Köyü, Söbeçimen Köyü, Turluhan Köyü, Yukarıtekke Köyü ve Yukarıyahyasaray Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Çayıralan ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Çayıralan da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

Tapu Dairelerinde Koronavirüs Yoğunlu...

7 Temmuz 2020

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Konut Satışlar...

6 Temmuz 2020

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Çayıralan Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.