/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Saraykentcancel

Yozgat Saraykent Satılık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Saraykent Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Saraykent satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan aylar süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Saraykent Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Saraykent ilçesi Türkiye’nin doğu kesimlerinde yer almaktadır. Saraykent satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin doğu kesimlerinde ve güney kesimlerinde Akdağmadeni ilçesi, batı kesimlerinde Sorgun ilçesi, kuzey kesimlerinde ise Kadışehri ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 341 kilometrekaredir. Denizden yüksekliği 1140 metre olan ilçe dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. İlçe karasal iklim bölgesi içerisinde yer alır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Saraykent satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri sulu tarım faaliyetleri şeklindedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan bu ekonomik faaliyetler her geçen gün modernleşme eğilimindedir. Bu nedenle ilçedeki faaliyetlerden alınan verim her geçen gün artmaktadır. Bu faaliyetler ilçe ekonomisine önemli katkılar sağlamaktadır. Bu nedenle ilçede konut arayan kişilerin de sayısı her geçen gün artmaktadır.

Saraykent Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 14 bin 198’dir. İlçe nüfusunun yüzde 50,29’unu (7 bin 140) erkek, yüzde 49,71’ini (7 bin 58) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Saraykent satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 12 adet mahalle ve 14 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Saraykent satılık konut tercihinde bulunabileceği mahalleler ve köyler: Balkaya Mahallesi, Büyük Camii Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Dedefakılı Merkez Mahallesi, Divanlı Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Güldibi Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, M.Fevzi Çakmak Mahallesi, Merkez Mahallesi Saray Mahallesi, Yeni Mahallesi, Altınsu Köyü, Başpınar Köyü, Benli Köyü, Beşkavak Köyü, Çiçekli Köyü, Çiçeklihüyüğü Köyü, İzibüyük Köyü, Kamberli Köyü, Karapınar Köyü, Kesikköprü Köyü, Kösealili Köyü, Parmaksız Köyü, Sarayözü Köyü ve Söğütlü Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Saraykent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Saraykent uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek konut tercihinize hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

2020 Temmuz Ayı Kira Artış Oranları A...

3 Temmuz 2020

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

Gayrimenkul Sektöründe Düşük Faiz Har...

2 Temmuz 2020

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

Konut Kredisi Faiz Oranları Temmuz Ay...

1 Temmuz 2020

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

Gayrimenkul Talebinde Artış Yaşandı

30 Haziran 2020

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

Emlak İşletmelerine Ek Şartlar

29 Haziran 2020

Saraykent Satılık Ev
/static/img/logo.svg
/static/icons/social/Facebook.svg/static/icons/social/Twitter.svg/static/icons/social/Instagram.svg/static/icons/social/Pinterest.svg/static/icons/social/LinkedIn.svg/static/icons/social/GooglePlay.svg/static/icons/social/AppStore.svg

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

/static/img/brands/kariyer.png/static/img/brands/isinolsun.png/static/img/brands/sigortam.png/static/img/brands/arabam.png/static/img/brands/hangikredi.png/static/img/brands/cimri.png/static/img/brands/neredekal.png/static/img/brands/steelorbis.png/static/img/brands/chemorbis.png
Emlakjet.com © 2006-2019 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.