/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sorguncancel

Yozgat Sorgun Satılık Ev

araması için 6 ilan bulundu

Sorgun Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak konut satın alma tercihinde bulunmayı düşünen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Sorgun satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasasını öğrenerek konut satın alabilirsiniz.

Sorgun Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Sorgun ilçesi geçmiş dönemlerden günümüze kadar geçen süreç içerisinde birçok önemli uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Sorgun satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe bulunduğu konum itibari ile dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Karasal iklim etkisi altında olan ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçede yapılan tarım faaliyetleri oldukça kısıtlı olup az alandan çok verim almak hedeflenmektedir. Sorgun satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi hakkında da detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık, turizm ve madencilik faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçeden madencilik faaliyetleri kapsamında uranyum ve toryum madenleri çıkarılmaktadır. Yer altı kaynakları bakımından oldukça zengin olan ilçede yer altı suları da oldukça fazladır. İlçede yer alan sıcak su kaynakları ilçedeki termal turizmini olumlu yönde etkilemektedir. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında ise hububat, meyve ve sebze ürünlerinin tarım faaliyetleri yürütülmektedir. İlçede tarım faaliyetleri yürütülen ürünlerden başlıcaları; buğday, arpa, çavdar, nohut ve mercimektir.

Sorgun Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 79 bin 314’tür. İlçe nüfusunun yüzde 50,09’unu (39 bin 728) erkek, yüzde 49,91’ini (39 bin 586) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Sorgun satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 45 adet mahalle bulunmaktadır. Yozgat Sorgun satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Agahefendi Mahallesi Ahmetefendi Mahallesi Ahmetfakılı Mahallesi Akocak Mahallesi Aksaray Mahallesi Aydınlar Mahallesi Aydınlıkevler Mahallesi Bahçelievler Mahallesi Bedirbaba Mahallesi Burunören Mahallesi Camiikebir Mahallesi Çarşıbaşı Mahallesi Çatmasöğüt Mahallesi Çavuşlu Mahallesi Çay Mahallesi Çötelli Mahallesi Duralidayılı Mahallesi Faraşlı Mahallesi Gülveren Mahallesi Gümüşkavak Mahallesi Güzel Yurt Mahallesi Güzelyurt Mahallesi Hanbaşı Mahallesi Hoşumlu Mahallesi Hürriyet Mahallesi İsmailhacılı Mahallesi Kale Mahallesi Karakız Mahallesi Karşıyaka Mahallesi Kayabaşı Mahallesi Kayakışla Mahallesi Keser Mahallesi Mahmatlı Mahallesi Merkez Mahallesi Mülazım Mahallesi Osmançavuş Mahallesi Salur Mahallesi Sorgun Tatlısı Mahallesi Sungur Mahallesi Yaycılar Mahallesi Yaylalık Mahallesi Yazlak Mahallesi Yeni Mahallesi Yenidoğan Mahallesi Yeşilöz Mahallesi

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Sorgun ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Sorgun da uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı, keyifli ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yangında yanan yerler imara açılmayac...

Yangında yanan yerler imara açılmayac...

4 Ağustos 2021

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

Bu adaya taşınana 580 bin TL verilece...

4 Ağustos 2021

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

2021 Ağustos ayı kira artış oranları ...

4 Ağustos 2021

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

1915 Çanakkale Köprüsü üzerinde 3. ta...

4 Ağustos 2021

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

Yarım kalan dairelerde ödenen miktarl...

3 Ağustos 2021

Sorgun Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.