Emlakjet
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!

Yozgat Yerköy Satılık Ev

araması için 72 ilan bulundu
search
Yerköycancel
Yozgatcancel
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Yerköy Satılık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak satılık daire arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Yerköy satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yerköy Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yozgat iline bağlı Yerköy ilçesi Yozgat il merkezine 39 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. Yerköy satılı konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. Denizden yüksekliği 774 metre olan ilçenin toplam yüzölçümü 1245 kilometrekaredir. İlçe karasal iklim etkisi altındadır. Bu nedenle ilçede yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. Su kaynakları bakımından zengin olan ilçede akarsu kenarları ormanlık arazilerden oluşmaktadır. Bölge 1945 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Yerköy satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile ilgili olarak detaylı araştırmalar yapmaktadırlar. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında buğday, arpa, nohut, ayçiçeği, şeker pancarı, patates, soğan, elma, kavun ve karpuz yetiştirilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise büyükbaş hayvancılık ve küçükbaş hayvancılık faaliyetleri yürütülmektedir.

Yerköy Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Nüfus Ve Mahalle bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 35 bin 561’dir. İlçe nüfusunun yüzde 48,79’unu (17 bin 350) erkek, yüzde 51,21’ini (18 bin 211) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Yerköy satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 14 adet mahalle ve 60 adet köy bulunmaktadır. Yozgat Yerköy satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: 100.Yıl Mahallesi, Ali Galip Gençoğlu Mahallesi, Altmış Evler Mahallesi, Ayanoğlu Mahallesi, Bağlarbaşı Mahallesi, Erzurum Mahallesi, Gültepe Mahallesi, Haşim Kılıç Mahallesi, Hüyük Mahallesi, Kale Mahallesi, Karacaşar Mahallesi, Selçuk Mahallesi, Şentepe Mahallesi, Vefi Pandır Mahallesi, Akpınar Köyü, Arifeoğlu Köyü, Arslanhacılı Köyü, Aşağıeğerci Köyü, Aşağıelmahacılı Köyü, Aydıngün Köyü, Belkavak Köyü, Beserek Köyü, Bicikler Köyü, Buruncuk Köyü, Cakcak Köyü, Çakırhacılı Köyü, Çakırlar Köyü, Çalıklı Köyü, Çamdibi Köyü, Çamlıbel Köyü, Çayköy Köyü, Delice Köyü, Derebağı Köyü, Derecik Köyü, Göçerli Köyü, Gündoğdu Köyü, Hacıçeşmesi Köyü, Hacılı Köyü, Hacımusalı Köyü, Hacıosmanlı Köyü, Hacıuşağı Köyü, İğdecik Köyü, Kahyaköy Köyü, Karaağaç Köyü, Karacaahmetli Köyü, Karaosmanoğlu Köyü, Karlı Köyü, Kayadibi Köyü, Kocaoğlu Köyü, Kömürşören Köyü, Kördeve Köyü, Köycü Köyü, Kumluca Köyü, Küçükçalıklı Köyü, Küçüknefes Köyü, Orhan Köyü, Poyraz Köyü, Salihli Köyü, Saray Köyü, Sarıyaprak Köyü, Sedir Köyü, Sekili Köyü, Susuz Köyü, Süleymanlı Köyü, Terzili Köyü, Topaç Köy, Yakuplu Köyü, Yerköy Köyü, Yukarıeğerci Köyü ve Zencir Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihini Yozgat ilinin Yerköy ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Yozgat Yerköy de uygun fiyatlı satılık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

Çin'den Krizdeki Emlak Sektörüne Fina...

21 Kasım 2022

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

TOKİ Arsa ve İş Yeri Başvurularında S...

15 Kasım 2022

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

Kentsel dönüşümle 3,2 milyon konut ye...

15 Kasım 2022

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

Faiz Artışları Küresel Konut Pazarını...

15 Kasım 2022

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

‘Çanakkale’de arsa’ hayali ve perde a...

15 Kasım 2022

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.