/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaplıcancel

Zonguldak Alaplı Satılık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Alaplı Satılık Konut Arayan Vatandaşlara İlçe Rehberi

Emlakjet.com ekibi olarak satılık konut arayışında olan vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Alaplı satılık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut satış piyasası hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Alaplı Satılık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgilendirme

Zonguldak iline bağlı Alaplı ilçesi dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Alaplı satılık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedirler. İlçenin en yüksek noktası 1637 metre ile Aladağ’dır. Denizden yüksekliği 710 metre olan ilçe Karadeniz iklimi etkisi altındadır. İlçede bu nedenle yazlar ılık, kışlar ise soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçe hemen hemen her mevsim yağış almaktadır. Bu nedenle ilçede ormanlık araziler ve akarsu kaynakları oldukça fazladır. Alaplı satılık ev arayan kişiler ilçe ekonomisi ile detaylı araştırmalar yapmaktadır. İlçe ekonomisinin temeli tarım, hayvancılık, turizm ve madencilik faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında sebze ve meyve tarım faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan turizm faaliyetleri kapsamında ise yayla turizmi ve deniz turizmi gelişmiştir.

Alaplı Satılık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgileri

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 44 bin 286’dır. İlçe nüfusunun yüzde 49,76’sını (22 bin 35) erkek, yüzde 50,24’ünü (22 bin 251) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Alaplı satılık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 7 adet mahalle ve 52 adet köy bulunmaktadır. Zonguldak Alaplı satılık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler ve köyler: Erenköy Mahallesi, Fındıklı Ağılı Mahallesi, Kale Mahallesi, Merkez Mahallesi, Tepeköy Mahallesi, Yeni Siteler Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Ahatlı Köyü, Ahiler Köyü, Alaplıbölücek Köyü, Alaplıortacı Köyü, Alaplıömerli Köyü, Alioğlu Köyü, Aşağıdağ Köyü, Aşağıdoğancılar Köyü, Aşağıtekke Köyü, Aydınyayla Köyü, Bektaşlı Köyü, Belen Köyü, Büyüktekke Köyü, Canbazlı Köyü, Çamcılar Köyü, Çamlıbel Köyü, Çatak Köyü, Çayköy Köyü, Çengelli Köyü, Çiçekli Köyü, Demirciler Köyü, Doğancılar Köyü, Durhanlı Köyü, Fındıklı Köyü, Gökhasan Köyü, Gürpınar Köyü, Hacıhasan Köyü, Hallı Köyü, Hasanlı Köyü, Hüseyinli Köyü, İsafakılı Köyü, Kabalar Köyü, Kasımlı Köyü, Kılçak Köyü, Kıran Köyü, Kocaman Köyü, Küçükkaymaz Köyü, Küçüktekke Köyü, Kürkükler Köyü, Mollabey Köyü, Musabeyli Köyü, Okçular Köyü, Onurlu Köyü, Osmanlı Köyü, Sabırlı Köyü, Sarıkadı Köyü, Sofullu Köyü, Yedigelli Köyü, Yenidoğanlar Köyü, Yeniköy Köyü ve Yeşilyurt Köyü’dür.

Sizler de satılık daire tercihinde bulunmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Zonguldak Alaplı da uygun fiyatlı satılık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

Emlakjet yazlıklara olan talepteki ve...

12 Haziran 2021

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

Emlakjet ve TÜGEM’den Gayrimenkul Sek...

1 Haziran 2021

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

Ev arayanların yüzde 70'inin bütçesi ...

24 Mayıs 2021

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

TUİK 2021 Nisan Konut Satış İstatisti...

17 Mayıs 2021

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Alaplı Satılık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.