/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecikcancel

Ankara Kalecik Kiralık Daire İlanları

araması için uygun ilan bulunamadı

Ankara Kalecik Kiralık Daire Tercih Edeceklere İlçe Rehberi

Ankara Kalecik Kiralık Daire arayışında olanlar için, ilçe hakkında mutlaka bilmeleri gereken şeyleri derlediğimiz bu yazıyı okuduktan sonra Kalecik’in coğrafi konumundan, tarihine, ekonomisinden emlak piyasasına kadar çok çeşitli konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Kalecik ilçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara ilinin kuzeydoğusunda yer almaktadır. İç Anadolu Bölgesi’nin sınırları içinde kalmaktadır. İlçenin doğusunda Sulakyurt, güneyinde Kırıkkale ili ve yine Ankara’ya bağlı olan Elmadağ, batısında Çubuk, kuzeyinde de Çankırı bulunmaktadır. İlçenin batısı ve güneyi oldukça dağlık ve engebelidir. Güney-kuzey doğrultusunda ise Kızılırmak Vadisi vardır. İlçenin doğusu Kızılırmak kıyısında kurulmuştur ve düzlüklerden oluşur. Ankara Kalecik villa kiralamak isteyenler, ilçenin doğusunda yer alan düzlüklere konumlanmış müstakil evlere bakabilirler.

 

Ankara Kalecik Kiralık Daire Arayışında Olanlar İçin İlçenin Tarihi

Kalecik kiralık ev arayanlar ilçenin köklü tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Kalecik ilçesi ve çevresinin çok eskilere dayanan bir geçmişi vardır. Yapılan arkeolojik kazılar bu tarihin MÖ 4000’li yıllara kadar uzandığını kanıtlamıştır. Özellikle bölgede yaşayan Hititler’e dair birçok kalıntı bulunmuştur. Daha sonra bölge Büyük İskender tarafından ele geçirilmiştir. Büyük İskender’den sonra Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyetine giren Kalecik’in kaderi, 1071 Malazgirt Savaşı ile değişmiştir. Anadolu’nun kapılarını Türklere açan bu savaştan yalnızca dört yıl sonra Kalecik Kalesi Selçuklu Türkleri tarafından zaptedilmiştir. 1243 yılında yapılan Kösedağ Savaşı ile Anadolu Selçuklu Devleti yıkılış sürecine girmiştir ve Kalecik ilçesi birçok Türk beyliğine ev sahipliği yapmıştır. Yıldırım Beyazıt tarafından yeniden fetih edilen bölge, Osmanlı Devleti’nde uzun yıllar Çankırı Sancağı’na bağlı bir kaza olarak kalmıştır. Eğer Kalecik Kiralık Daire arayışınızı hızlandırmak ve hayalinizdeki eve bir adım daha yaklaşmak isterseniz, size en yakın emlakçıya başvurabilir veya birçok sahibinden Kalecik kiralık daire ilanının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

 

Ankara Kalecik Kiralık Daire Düşünenlere İlçenin Ekonomisi

Kalecik kiralık ev arayışı aktif bir şekilde olanlar, ilçedeki ekonomik durumun ve istihdam olanaklarının farkında olmalıdırlar. İlçe halkının birincil geçim kaynağı tarımdır, hayvancılık ise ikinci sırada yer almaktadır. Tarımsal ürünler işlenmesi ile elde edilen ürünler için de ilçe merkezinden birden fazla fabrika bulunmaktadır. Burada üretilen ürünler genellikle iç pazara sunulmaktadır. Ayrıca ilçede çok sayıda bentonit ile mermer yatağı ve krom cevheri bulunmaktadır. Kalecik’te aşağıdaki tarım ürünleri yetiştirilmektedir:

 

 • Bağcılık
 • Şekerpancarı
 • Buğday
 • Arpa
 • Elma
 • Armut
 • Kayısı
 • Ayva
 • Kiraz

 

İlçede yer alan Hasbey, Hamdi, Saray, Tabakhane Camileri ile Kazancı Baba Türbesi, yerli turistin oldukça ilgisini çekmektedir. Bu sebeple, inanç turizminin bölgenin önemli gelir kaynaklarından biri olduğu rahatlıkla söylenebilir.

 

Ankara Kalecik Kiralık Daire Fiyat Bilgisi

2018 TÜİK Verilerine göre Kalecik, 13.450 kişiye ev sahipliği yapmaktadır. Bu kişilerin 6.956’sı erkek geriye kalan 6.494’ü kadındır. Toplamda 57 mahallenin yer aldığı ilçede, altı adet merkez mahallesi vardır.  EmlakJet Bölge Raporları’ndan elde edilen bilgiye göre, ilçedeki konut sayısı 9.465’tir. Hane başına düşen kişi sayısı ise 5.54 olarak belirlenmiştir. Bu ilçede ciddi bir emlak potansiyelinin olduğunun göstergesidir. Kalecik kiralık ev tercih edecekler, ortalama kullanım alanı 120 metrekare olan bir daireye 416 Türk Lirası kira bedeli ile sahip olabilirler. Bu durum, bölgedeki evlerin ortalama birim kirasının 3 Türk Lirası olduğunu göstermektedir. Bir başka deyişle, kiralamak istediğiniz ev için metrekare başına 3 TL ödemeniz gerekmektedir.  Ankara Kalecik kiralık daire fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kalecik Kiralık Daire
Ankara Kalecik Kiralık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Kalecik Kiralık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • İstanbul Kağıthane Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Satılık Daire
 • Hatay Kiralık Daire
 • Antalya Döşemealtı Yeniköy Mahallesi Satılık Arsa
 • İstanbul Beşiktaş Satılık Villa
 • Ankara Haymana Kiralık Daire
 • Emlakjet
  EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

  Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

  Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

  Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
  Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.