Emlakjet

Sinop Kiralık Daire

araması için 14 ilan bulundu
search
Sinopcancel

Sinop Kiralık Daire Arayanlara Yol Gösterici Bilgiler İçeren Şehir Rehberi

Emlakjet.com yeni bir ev arayanlara yol gösterici bilgiler içeren şehir rehberi hazırlıyor. Sinop kiralık daire arayanlar için şehrin genel özellikleri, nüfusu, iklimi, idari yapısı, sosyal yaşam alanları, hastane ve okulları, konut kira piyasası gibi bilgileri içeren şehir rehberimiz sizlerle buluşuyor. Türkiye’nin en kuzeyinde bulunan Sinop ili, 6 bin yıllık geçmişi, farklı medeniyetlerden kalma tarihi eserleri ve doğa güzellikleri ile bilinmektedir. Sinop Limanı ile bir ticaret merkezine dönüşmektedir. Karadeniz Bölgesinin batı ile orta kısmının birleşme noktasında konumlanmakta ve tipik karadeniz iklimi etkisi altındadır. Sinop kiralık konut arayanlar için çevresindeki iller;

 • Kuzeyinde Karadeniz,
 • Batısında Kastamonu,
 • Güneyinde Çorum,
 • Doğusunda Samsun illeri ile komşudur.

Toplam yüzölçümü 5,862 kilometrekare olan ilin plaka kodu 57, telefon alan kodu ise 368’dir. 2018 yılı verilerine göre nüfusu 219.733’tür. Bu nüfusun yüzde 50,26’sı kadın, yüzde 49,74’ü erkektir. Sinop kiralık daire arayanlar için ilin nüfus yoğunluğu, kilometrekareye 38 kişi olarak hesaplanmaktadır. 

 

Sinop Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin İdari Yapısı 

Sinop idari teşkilat olarak merkezi Samsun olan Canik Livasına bağlanmış ve Tanzimat’ın ilanından sonra Kastamonu şehrine sancak olarak bağlanmıştır. Türkiye Cumhuriyetinden itibaren ise 1924 yılında müstakil il statüsüne yükseltilmiştir. Sinop ilinin idari yapısı; 2017 yılı TÜİK verilerine göre 9 ilçe, 9 belediye, 43 mahalle ve 470 adet köyden oluşmaktadır. En çok tercih edilenlerden biri olan Sinop Kefevi Mahallesi kiralık evler için listeleme sayfamızda il, ilçe filtresinden Merkez ilçesini seçerek ulaşabilirsiniz. Sinop kiralık daire arayanların tercih edebileceği ilçeler şunlardır;

 • Sinop Merkez İlçesi,

 • Dikmen İlçesi,

 • Ayancık İlçesi,

 • Erfelek İlçesi,

 • Saraydüzü İlçesi,

 • Türkeli İlçesi,

 • Boyabat İlçesi,

 • Durağan İlçesi,

 • Gerze İlçesi.

 

Sinop Kiralık Daire Arayanlar İçin İlin Konut Kira Piyasası

İlin en çok tercih edilen bölgelerinden biri olan Sinop Ada Mahallesi kiralık daire ilanlarını incelemek isterseniz listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Emlakjet 2019 yılı Mart ayı Bölge Raporu verilerine göre ilde toplam 127.641 adet konut, 13.187 adet iş yeri bulunmaktadır. Sinop kiralık daire arayanlar için bu konutlarda hane başına 1,01 kişi yaşamaktadır. Konut kira piyasasına baktığımızda evin bulunduğu semte, denize yakınlığına, sitenin özelliklerine gibi pekçok özelliğe göre kira fiyatları değişiklik göstermektedir. Bölge raporu veirleirne göre ortalama konut alanı 110 metrekare, ortalama birim kira fiyatı ise 9 TL olarak hesaplanmıştır. Konut tipine göre kira fiyatları ortalaması;

 • 1+1 65 metrekare daire kira fiyatı 796 TL,

 • 2+1 100 metrekare daire kira fiyatı 852 TL,

 • 3+1 130 metrekare daire kira fiyatı 1.004 TL,

 • 4+1 155 metrekare daire kira fiyatı 1.150 TL’dir. 

 

Sinop Kiralık Daire Arayanlar İçin İlde Bulunan Hastane ve Okullar

İl sınırları içerisinde toplam 9 adet sağlık kurumu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Sinop Atatürk Devlet Hastanesi, Türkeli Devlet Hastanesi, Gerze Devlet Hastanesi, ayancık Devlet Hastanesi, Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi, Durağan Devlet Hastanesidir. Sinop kiralık daire arayanlar için ilde bulunan M.E.B’e bağlı eğitim kurumları; anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve yaygın eğitim kurumları olmak üzere;

 • Merkez ilçesinde 47 adet,
 • Ayancık ilçesinde 18 adet,
 • Dikmen ilçesinde 11 adet,
 • Türkeli ilçesinde 18 adet,
 • Erfelek ilçesinde 7 adet,
 • Boyabat ilçesinde 39 adet,
 • Durağan ilçesinde 35 adet,
 • Gerze ilçesinde 15 adet,
 • Saraydüzü ilçesinde 6 adet bulunmaktadır. 

 

Sinop il sınırları içerisinde bulunan tek Yükseköğretim Kurumu Sinop Üniversitesidir. Sizde aradığınız evi kolaylıkla bulabilmek için en güvenilir emlakçılardan ya da sahibinden kiralık daire Sinop Boyabat Yıldız Mahallesi gibi en çok tercih edilen ilanlara listeleme sayfamızı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 

Sinop Kiralık Daire

Aradığınız evi en kısa sürede güvenle bulabilmek için en doğru yerdesiniz. Sinop kiralık daire ilanlarına EmlakJet'ten ulaşabilirsiniz. Sinop kiralık daire arayışınızda aradığınız özellikteki evleri bulabilirsiniz. Satılık daire arayışınızda sıfır yapılar, birkaç yıl içerisinde yapılmış yapılar ya da daha eski binalara uygun fiyatlı seçenekler ile sahip olabilirsiniz. Her geçen gün daha da gelişen Beylikdüzü sizin ihtiyaç ve beklentilerinize uygun konutlara ev sahipliği yapıyor. Bölgedeki sosyal hayat, ulaşım ve alışveriş olanakları ile ön plana çıkan Sinop kiralık daire ilanlarını keşfetmek için EmlakJet'te yer alan ilanları inceleyin. 

 

Sinop Kiralık Daire Fiyatları

Sinop kiralık daire fiyatları arasında bütçenize en uygun olan evi bulabilirsiniz. Gittikçe gelişen bölgede satılık daire fiyatları birçok faktöre bağlı olarak değişiyor. Evin metrekaresi, konumu, oda sayısı, ısıtması, bina yaşı, asansörünün olup olmaması, bulunduğu kat ve sahip olduğu diğer ek özelliklere göre dairelerin fiyatları değişmektedir. Beklentilerinize ve bütçenize en uygun evi bulmak için sayfadaki ilanları inceleyebilirsiniz. 

 

Sinop Kiralık Daire İlanları

EmlakJet'te yer alan sahibinden Sinop kiralık daire ilanlarının inceleyerek hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan ilanlar arasından sizin için en ideal eve sahip olabilirsiniz. Kriterlerinize ve bütçenize uygun ev ilanları EmlakJet'te sizleri bekliyor. 

 

Sinop Kiralık Daire 3+1

Sinop kiralık daire 3+1 ilanlarını sitemizden inceleyebilirsiniz. Ailenizle geniş ve ferah bir evde yaşamak için 3 oda ve 1 salon ev arayışında iseniz doğru adrestesiniz. EmlakJet'teki 3+1 ilanları ile istediğiniz bölgede aradığınız kriterlere uygun daireleri kolayca bulabilirsiniz. Aradığınız 3 oda bir salon daire ilanları ile istediğiniz eve kavuşun!

 

Sinop Kiralık Daire 2+1

Sinop kiralık daire 2+1 ilanları sitemizde sizleri bekliyor. EmlakJet sahibinden 2+1 satılık daire ilanları ile sizi aradığınız eve kavuşturuyor. Uygun fiyatlı ilanlar, aradığınız konumda, istediğiniz metrekarede incelenmek üzere sayfamızda sizleri bekliyor. EmlakJet aracılığıyla daire sahipleriyle doğrudan iletişime geçebilir ve daireler hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Aile dostu ve uygun fiyatlı 2 oda 1 salon ev ilanlarını sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

Sinop Kiralık Daire 1+1

Sinop kiralık daire 1+1 ilanları ile aradığınız eve sahip olabilirsiniz. 1 oda 1 salondan oluşan evler için sayfamızdaki ilanları inceleyebilirsiniz. Daha çok öğrenciler, tek yaşayanlar ya da çocuksuz aileler tarafından tercih edilen 1+1 dairelere daha çok modern konut yapılarında ve rezidanslarda rastlanıyor. Bu yapı tipinde genel olarak mutfak salonun içinde yer alıyor. EmlakJet tarafından sizin için hazırlanan ilanlar aracılığıyla aradığınız o dairede yaşamaya başlayabilirsiniz. 

 

Sinop Kiralık Daire Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sahibinden Sinop kiralık daire ararken, dikkatli bir şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Satılık daire arayışınızda ilk olarak, bütçenizi net bir şekilde belirlemelisiniz. Ardından, konum faktörüne dikkat etmelisiniz. Dairenin bulunduğu bölgenin güvenliği, ulaşım imkanları, altyapı olanakları, işyerinize ya da okula olan uzaklığı gibi faktörlere de dikkat etmelisiniz. Dairenin fiziksel durumunu da incelemek de gereklidir. Yapısal problemler ya da bakım gerektiren alanlar ilerleyen dönemlerde size ek masraflar çıkarabilir. Evde yaşamaya başlamadan önce eve ne kadar masraf yapılacağını belirlemelisiniz. Ayrıca tapu ve diğer tüm hukuki belgelerin eksiksiz ve güncel olduğundan emin olmalısınız. Yaşayacağınız ya da yatırım yapacağınız evi seçerken acele etmek yerine detaylı araştırma yapmak sizi ilerleyen zamanlarda oluşabilecek problemlerden kurtaracaktır.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Nisan Ayı Gayrimenkul Raporu

17 Mayıs 2024

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Mart Ayı Gayrimenkul Raporu

18 Nisan 2024

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Şubat Ayı Gayrimenkul Raporu

15 Mart 2024

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

2024 Ocak Ayı Gayrimenkul Raporu

16 Şubat 2024

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

Lüks yaşamın ve yatırımın adresi: DAM...

9 Şubat 2024

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

kariyer.comsigortam.comarabam.comhangikredi.comcimri.comneredekal.comsteelorbis.comchemorbis.comendeksa.com
Emlakjet.com © 2006-2024 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.