/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kalecikcancel

Ankara Kalecik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Kalecik Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Kalecik kiralık konut alacaklar için sizler için faydalı olabilecek bilgileri emlakjet.com ayrıcalığı ile oluşturduğumuz yazımızda bulabilirsiniz. Başkent Ankara’nın ilçeleri de tercih ediliyor ve hepsinin kendine özgü özellikleri mevcut. Ankara ili sınırlarında bulunan Kalecik ilçesinin son verilere göre nüfusu 13 bin 969’dur. Yüzölçümü bin 318 km2, rakımı ise 725 metre olan ilçenin şehir merkezine uzaklığı 71 kilometredir. Ankara’nın kuzeydoğusunda konumlanan ilçe, batı ve güneydeki dağlık ve engebeli kesimler ile güney-kuzey doğrultusunda Kızılırmak Vadisi’nden oluşuyor. İlçenin 3 kilometre güneyinden Kızılırmak nehri geçer. Bu da tarım arazilerini daha verimli kılar. İlçenin batısında İdris Dağı bulunur. İlçe çevresine göre çukur bir alanda bulunması ‘Küçük Adana’ olarak anılmasına sebebiyet vermiştir. Kalecik villa seçenekleri daha yeşil ve düzlük alanda ikamet etmenizi sağlar. Kalecik kiralık daire bakanlar için 57 mahallesi bulunan Kalecik ilçesinin komşuları arasında;

 

  • Doğusunda Sulakyurt
  • Güneyinde Kırıkkale ve Elmadağ
  • Batısında Çubuk
  • Kuzeyinde Çankırı bulunuyor.

 

Kalecik Kiralık Konut Arayanlara Ekonomik Rehber

Kalecik ilçesi tarım ve hayvancılık faaliyetleriyle de adından söz ettiriyor. Ankara’ya özgü bir bitki çeşidi olan Kalecik Karası ilçede yetiştirilmektedir. Kırmızı şaraplık üzüm çeşidi olan olan Kalecik Karası 3 yıl içinde meyve vermeye başlar. 1 dekar alandan yaklaşık 1 ton ürün alınır, 1 kg üzümden ise 1 şişe şarap yapılabilir. Toprak yapısıyla kalsiyumu bol olan topraklarda yetişen Kalecik karası Ankara ve ülke ekonomisi açısından da önemlidir. Kalecik kiralık konut bakanlar için başka bölgelere de pazarlanan üzüm fidelerinden elde edilen kırmızı şarap Kalecik’in tanıtımı ve ekonomisi açısından oldukça büyük bir paya sahiptir. İlçenin diğer tarım faaliyetleri arasında; şekerpancarı, bağcılık, arpa, armut, buğday, elma, kayısı gibi ürünler bulunuyor. Bunun yanında ilçede bentotit ve mermer yatakları önemli bir paya sahiptir. Kalecik toki kiralık daire seçenekleri istihdam açısından Kalecik’te ikamet etmek isteyenleri, her daire tipine uygun seçeneklerle sizleri bekliyor.

 

Kalecik Kiralık Konut Arayanlara Tarihi Bilgiler

Kalecik’in tarihi yapısı M.Ö. 4000 yıllarına dayanır. Bölgede Hititlerin burada yaşadığına dair kalıntılar mevcuttur. Büyük İskender ve Doğu Roma İmparatorluğu’nun hakimiyitine giren Kalecik’teki Kalecik Kalesi Selçuklu Türklerinin hakimiyetine geçmiştir. Daha sonra bölgede İsfendiyar Oğulları’na yurt olmuştur.  Osmanlılar döneminde de Kalecik Kalesi fethedilmiştir. Kalecik Kalesi Türk tarihinde büyük yer edinmiştir. 1925 yılında Mustafa Kemal Kastamonu yolculuğu sırasında bölgeye ziyaret gerçekleştirmiştir. Kalecik kiralık konut arayanlar için bölgede el sanatları geçmişten günümüze gelmiştir ve tabakçılık, bakırcılık ve kumaş dokumacılığı gibi sanatlar günümüzde hala küçük bir kesim tarafından devam ettirilmeye çalışılır. Kalecik Gölköy kiralık ev seçenekleri Kalecik’in en çok tercih edilen yerleri arasında yer alıyor. Görülecek yerler arasında;

 

  • Kızılırmak Köprüsü
  • Tabakhane Camisi
  • Büyük (Hasbey) Camii
  • Şehsuvar Camisi
  • Kazancıbaba Türbesi

 

Kalecik Kiralık Konut Arayanlar İçin Fiyat Bilgisi

Kalecik kiralık konut arayanlar için kiralık daire ararken bütçe çok önemlidir. Kiralık daire ararken bölgenin kira piyasasını iyi analiz etmek gerekiyor. Bu noktada güvenilir bir emlak sitesi ve kurumsal bir emlak ofisinden kiralamak çok önemlidir. Ayrıca dairenizin size uygun daire tipinde olması da çok önemlidir. Kalecik’teki genel kira ortalamasına baktığımızda ortalama 120 m2 bir alanda ortalama birim kirası 3  TL’den hesaplanır. Ortalama konut kirası ise 400 TL’den başlıyor. Daire tipine göre değişkenlik gösteren fiyatlar yıllık bazda da artış ya da azalış gösteriyor. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden Kalecik kiralık ev fiyatları ilanlarını inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Kalecik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.