/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Iğdırcancel

Iğdır Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Iğdır Kiralık Konut Arayanlara İl Rehberi

Iğdır kiralık konut arayanlar için emlakjet.com olarak ihtiyacınız olabilecek bilgileri derledik.  Türkiye’nin en doğusunda yer alan Iğdır, Aras Nehri ve Türkiye-Ermenistan sınırını oluşturur. Ayrıca Türkiye-İran ve Azeybaycan’a sınır oluşturan Iğdır coğrafi konum açısından çok önemli bir yerdedir.  Ülkemizin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’nın üçte biri Iğdır’da yer alır. Bölgenin coğrafi özellikleri de çok karakteristiktir. Bölgede yer alan Aras Nehri ve Arpaçay Iğdır sınırlarında akar ve bölgeyi besleyen çok önemli bir kaynak olarak karşımıza çıkar. Iğdır’ın komşuları arasında Kars ve ilçeleri bulunuyor. Karasal iklimin görüldüğü bölgenin verimli tarım arazileri mevcuttur. Çevresine göre daha düzlük bir ovada kurulan Iğdır bu yüzden verimli bir toprak yapısına sahiptir. Tarımsal verimlilik olarak baktığımızda sezonluk işlerin çok olduğu bölgede Iğdır günlük ev kiralama arayışları da yüksek oluyor.

 

Iğdır Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Iğdır rehberinde sizlere bir de ilçe hakkında bilgi vermek istedik. Son verilere göre 197 bin 456 kişinin yaşadığı Iğdır yerleşimi ilçelere doğru kaymış durumdadır. İlçeler arasında;

 

 • Karakoyunlu
 • Tuzluca
 • Merkez
 • Aralık yer alıyor.

 

En çok nüfus merkezdedir. 137 bin 613 kişinin yaşadığı merkez dışındakiler ilçelere yayılmış vaziyettedir. Tuzluca ilçesi ise 24 bin 560 ile ikinci sırada yer alır. Merkez ulaşım, eğitim, sağlık, iş imkanları olarak düşünüldüğünde daha çok tercih ediliyor. Bu yüzden de bölgede birçok toplu konut projesine imza atılıyor. Iğdır kiralık konut arayanların istediği şekilde daire tiplerine ulaşması da yapılan yatırımlarla mümkün oluyor. Iğdır kiralık rezidans seçenekleri bu noktada sizler için faydalı olacaktır. Emlakjet.com’dan en detaylı ilanları görebilirsiniz.

 

Iğdır’da Kiralık Konut Arayanlara Bölge Rehberi

Iğdır’da kiralık konut arayanlar için mahalle analizi de önemli oluyor. 11 mahallesi bulunan Iğdır’da konut stoku da ona uygun olarak artmaktadır. Ayrıca mahallelerde sağlık, ulaşım, eğitim gibi elzem olan alanlar da mevcuttur. Eknomik olarak baktığımızda da Iğdır’ın tarımsal olarak pamuk üretiminin merkezi olduğunu görüyoruz. Öte yandan Ağrı Dağı da bölgenin turizm merkezi olmasına katkı sağlamıştır. Iğdır kiralık konut arayışı olanlar için 11 mahallesi arasında;

 

 • Söğütlü Mahallesi
 • 14 Kasım Mahallesi
 • Atatürk Mahallesi
 • Topcular Mahallesi
 • Bağlar Mahallesi
 • 7 Kasım Mahallesi
 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Karaağaç Mahallesi
 • 12 Eylül Mahallesi
 • Kışla Mahallesi
 • Konaklı Mahallesi yer alıyor.

 

Mahalleler arasında en çok kiralık daire olarak tercih edilenler arasında Topçular Mahallesi, Bağlar Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Kışla Mahallesi ve Atatürk Mahallesi yer alıyor. Iğdır Topçular Mahallesi kiralık daireler seçenekleri de emlakjet.com’da sizleri bekliyor.

 

Iğdır Kiralık Konut Tercih Edeceklere Fiyat Rehberi

Iğdır’da kiralık konut tercih edecekler için bölgedeki yeni markalı konut projeleri, apartmanlar, siteler ya da müstakil evler bir bir yapılıyor. Ayrıca her daire tipine uygun seçeneklerle karşılaşmak da mümkün. Bu noktada da Iğdır’da dikkat çeken yeni ev projeleri dikkati çekiyor. Son olarak fiyatları da bilmek işinizi kolaylaştıracaktır. Çünkü Iğdır kiralık daire ararken çevredeki piyasayı da bilmek önemlidir. Bu değerinden daha yüksek bir daireyi tutmanızı önleyecektir. Ayrıca çevreyi iyi tanımak, daire tipinin size uygun olması da bir diğer önemli koşullardandır. Fiyat listesine baktığımızda; ortalama 145 m2 bir alanda, ortalama birim kirası 4 TL ve ortalama konut kirası da 635 TL olarak dikkat çekiyor. Iğdır kiralık konut tipine göre seçenekler değişkenlik gösterirken örneğin 3+1 bir daire tipinde 650 TL’den başlayan fiyatlar dikkat çekiyor. Siz de hemen Iğdır Bağlar Mahallesi kiralık daireler seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

Kentsel Dönüşüm Depolama Sektörünü Ca...

18 Ocak 2022

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.