/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Çeltikcancel

Konya Çeltik Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Çeltik Kiralık Konut Arayanlar İçin Semt Hakkında Önemli Bilgiler 

Çeltik kiralık konut arayışı hızla devam edenler için  detaylı bir yazı hazırladık. Yazıda semti daha yakından tanımanızı sağlayacak birçok konuya yer verdik. Yazının sonunda semti daha iyi tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşacaksınız. Çeltik, ülkemizin hem İç Anadolu hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya, ülkemizin en gelişmiş yedinci ilidir ve kent yüzölçümü bakımından ülkemizin en büyük şehri olma özelliği taşımaktadır. Çeltik ise kentin en gelişmiş yirmi birinci yerleşim birimidir. Semtte ikamet edenler, şehrin yaklaşık olarak %0.46’sına tekabül etmektedir. Çeltik ilçesinden sonra Güneysınır, Emirgazi ve Taşkent gelmektedir. Bizanslılar döneminde Akçaşehir olarak bilinen semtten İpek Yolu geçmektedir. Bu nedenle de ilçe tarih boyunca önemli bir yere sahip olmuştur. Semt, Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğine II.Beyazıt döneminde geçmiştir. Bu tarihten sonra Konya’ya bağlı bir kaza haline gelen ilçenin ismi zamanla Çeltik’e dönmüştür.

Çeltik Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri

Bir bölgenin coğrafi özellikleri, o bölgenin ekonomisi ve emlak piyasası hakkında bize çok çeşitli ipuçları sunar. Bu sebeple de Çeltik kiralık daire düşünenlerin ilçenin coğrafi özellikleri ve iklim konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. İlçe 1243 kilometrekarelik oldukça geniş bir arazi üzerine konumlanmış durumdadır. İlçenin denizden yüksekliği yaklaşık olarak 2789 ft’dir. Daha açık bir ifade ile bölgenin rakımı 850 metredir. İlçe, Konya il merkezinden 220 kilometre uzakta bulunmaktadır. Ülkemizde kent merkezinden en uzakta yer alan ikinci ilçe Çeltik’tir. Ondan sonra Anamur gelmektedir.  Konya’nın bir ilçesi olmasına rağmen Afyon, Eskişehir, Ankara gibi illerle komşu vaziyettedir. Çeltik kentin kuzeybatısında yer almaktadır. Doğusunda Polatlı, batısında Emirdağ, güneyinde Yunak, kuzeyinde ise Sivrihisar ilçeleri yer almaktadır. İç Batı Anadolu bölgesinde yer alan semtte sert karasal iklim görülmektedir. Bu sebeple de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Çeltik kiralık ev düşünenler yukarıda bahsi geçen coğrafi özellikleri göz önünde bulundurarak konut tipini seçebilirler.

Çeltik Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Mahalleleri 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 10.071 kişiye ulaşmış durumdadır. İlçede yaşayanların 5104’üı erkek, geriye kalan 4967’si ise kadındır. Daha açık bir ifade ile %50.68’i’kadın, %49.32’si ise erkektir. İlçenin nüfusu 2008 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. Ancak bu durum 2017 yılından sonra değişmiştir. Bugün ilçe nüfusu artma eğilimindedir. Popülasyonun artış hızı yaklaşık olarak %5.25 olarak hesaplanmıştır. İlçe birçok mahalle ve köyden meydana gelmiştir. Ancak köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Konya Çeltik kiralık ev düşünenler için biz bu mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Siz de kendiniz için en uygun olan mahallede araştırmalarınızı yoğunlaştırabilirsiniz:

  • Honamlı Mahallesi
  • Gökpınar Mahallesi 
  • Selçuk Mahallesi
  • Bahçe Saray Mahallesi
  • Fatih Mahallesi
  • Bahçelievler Mahallesi
  • Küçükhasan Mahallesi
  • Torunlar Mahallesi
  • İshakuşağı Mahallesi
  • Karşıyaka Mahallesi

Eğer Çeltik kiralık konut  düşüncenizden eminseniz, ilçede hizmet veren emlakçılar ile irtibat kurabilirler veya sahibinden Çeltik kiralık daire ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilir, sizin için en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. Unutmayın, hayallerinizdeki ev yalnızda bir tık uzağınızda olabilir! 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Çeltik Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.