/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derbentcancel

Konya Derbent Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Derbent Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Derbent kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Derbent Kiralık Konut Arayan Kişilere İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin önemli ilçelerinden biri olan Derbent ilçesi Konya il merkezine 78 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 1930’lu yıllarda kasaba olan bölge 1990 yılında ilçe statüsüne kavuşmuştur. Derbent kiralık konut arayan vatandaşlar ilçe tarihi ve coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe yüzölçümü 300 kilometrekaredir. İlçe yüzölçümünün 156 kilometrekarelik bir kısmı tarım arazisi olarak kullanılmakta olup bu arazinin 10 kilometrekaresi sulanabilir arazidir. Geri kalan alanlarda ise ormanlık ve mera arazileri yer almaktadır. Derbent kiralık ev tercihinde bulunmayı düşünen kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe ekonomisinin temelinin tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayandığı bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kapsamında genellikle hububat ve belli başlı meyve ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. İlçedeki tarım faaliyetleri genellikle sulu tarım şeklindedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri de ekonomi için oldukça önemlidir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri kapsamında küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçe halkının büyük bir çoğunluğu tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde çalışmakta olup geri kalan kesim ise sanayi faaliyetleri ile ilgilenmektedirler. İlçede sanayi alanında yoğun bir yapılaşma yoktur. Sanayi kuruluşlarında çalışmak isteyen kişiler komşu bölgelerde faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarında çalışabilirler. İlçe geçmiş dönemlerde dış bölgelere göç vermekte olup son dönemlerde bu göç hareketi azalmıştır. Bu göç hareketinin azalmasının en önemli nedenlerinden biri de ilçede yapılan tarım ve hayvancılık faaliyetlerindeki modernleşme eğilimidir.

Derbent Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 4 bin 455’tir. İlçe nüfusunun yüzde 48,66’sını (2 bin 168) erkek, yüzde 51,34’ünü (2 bin 287) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Derbent kiralık daire tercihinde bulunmak isteyenlerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 13 adet mahalle bulunmaktadır. Konya Derbent kiralık konut tercihinde bulunabileceğiniz mahalleler: Camiikebir Mahallesi, Çiftliközü Mahallesi, Değiş Mahallesi, Derbenttekke Mahallesi, Güney Mahallesi, Güneyköy Mahallesi, Hacı Ahmet Mahallesi, Karalar Mahallesi, Mülayim Mahallesi, Saraypınar Mahallesi, Süleyman Mahallesi, Yassıören Mahallesi ve Yukarı Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Konya ilinin Derbent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Derbent de uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Derbent Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.