/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Derebucakcancel

Konya Derebucak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Derebucak Kiralık Konut Arayanlar İçin Semt Hakkında Önemli Bilgiler

Derebucak kiralık konut tercih etmeyi düşünenlerin arayış süreçlerine rehberlik edecek bir yazı hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, mahallelerinden nüfusuna kadar birçok farklı konudan bahsettik . Yazının sonunda semti daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Derebucak, ülkemizin hem İç Anadolu hem de Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim biridir. Ülkemizin yüzölçümü bakımından en büyük ili olan Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmiştir. Derebucak ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık yirmi altıncı ilçesidir. Kent nüfusunun ortalama %0.29’u burada ikamet etmekte, hayatını bu ilçede sürdürmektedir. Akdeniz Bölgesi’nde yer alan semt, önceleri Antalya’nın Akseki ilçesine bağlanmıştır. Bu tarihten sonra da Seydişehir’e bağlanan ilçe, 1987 yılında çıkan bir kanun ile bugünkü statüsüne kavuşmuştur. Derebucak ilçesi, doğal güzellikleri ve sahip olduğu köklü geçmişi ile bölgenin en önemli yerleşim birimlerinden biridir.

Derebucak Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Ekonomisi 

Derebucak kiralık ev arayışı devam edenlerin ilçenin coğrafi özellikleri ve ekonomisi hakkında mutlaka bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. İlçe, 451 kilometrekarelik oldukça geniş bir yüzölçümüne sahiptir. İlçenin rakımı, daha açık bir ifade ile denizden yüksekliği ortalama 1230 metredir. Bu rakım, semt merkezinde biraz daha düşmektedir. Dağlık ve engebeli bir arazi üzerine kurulmuş olan semtte karasal iklim koşulları görülmektedir. Bu nedenle de yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise soğuk ve kar yağışlı geçmektedir. Kış aylarında ilçede kar uzun süre yerde kalmaktadır. En sıcak ayı Temmuz’da sıcaklıklar 25 derece ve civarındadır. Derebucak ilçesi, Beyşehir-Antalya karayolu üzerine kurulmuştur. Bu durum ekonomisini ve sahip olduğu istihdam potansiyelini geliştirmektedir. İlçede tarım ve hayvancılık başat ekonomik faaliyettir. Bu sebeple arpa, şeker pancarı, nohut, fasulye, buğday üretimi yaygındır. Sulak bir arazi üzerinde yer almaması nedeniyle ilçede, sebze ve meyve üretimi sınırlıdır. Semt merkezinde daha çok ticaret faaliyetleri bulunmaktadır. Bölgede av tüfeği üretimi de yapılmaktadır. Derebucak kiralık daire arayanların bu ekonomik koşullara dikkat etmesi de gerekmektedir.

Derebucak Kiralık Konut Düşünenlere Semtin Mahalleleri 

Derebucak ilçesi kentinin en gelişmiş yirmi altıncı yerleşim birimidir. 01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre semtte 6.473 kişi yaşamını devam ettirmektedir. İlçe nüfusunun %51.02’si erkek, geriye kalan %48.98’i ise kadındır. 1987 yılında 3392 sayılı yasa ile kurulan ilçede nüfus cinsiyetlere çok dengeli bir şekilde dağılmış durumdadır. Semtin nüfusu 2009 yılından 2017 yılına kadar sürekli olarak azalmıştır. 2017 yılından sonra ise küçük bir artış meydana gelmiştir. Bugün nüfus grafiği pozitif yönlüdür ve bölgedeki popülasyonun artış hızı %2.32 civarındadır. İlçe mahalle ve köylerden oluşmuştur. Bu mahalleleri Konya Derebucak kiralık ev düşünenler için gelişmişliklerine göre sıraladık:

 • Çamlık Mahallesi 
 • Göynem Mahallesi
 • Gencek Mahallesi
 • Sarayönü Mahallesi
 • Pınarbaşı Mahallesi
 • Yeni Mahalle
 • Kenankuyu Mahallesi
 • Musalla Mahallesi
 • Durak Mahallesi
 • Taşlıpınar Mahallesi
 • Tepearası Mahallesi
 • Uğurlu Mahallesi

Eğer Derebucak kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Derebucak kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Derebucak Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.