/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Hadimcancel

Konya Hadim Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Hadım Kiralık Konut Arayan Okuyucularımız için İlçe Rehberi

Hadım kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Hadım ilçesinin coğrafi karakteristikleri, ekonomik faaliyetleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

İlçede pek çok önemli mekan bulunmaktadır. Bunlar arasında Yerköprü Şelalesi, Alabalık Tesisleri, Dülgerler Mağarası ve Hz. Hadimi Tarihi Kütüphanesi bulunmaktadır. Bunlar dışında Bizans ve Roma uygarlıklarından kalmış olan pek çok yapı mevcuttur. 

Hadım Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Karakteristikleri 

Öncelikle Hadım ilçesi, İç Anadolu Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Konya iline bağlıdır. İlçenin toplam yüz ölçümü 771 km2’dir. İlçenin denizden yüksekliği 1.461 metredir. Konya il merkezine 122 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Konya Ovası ile Akdeniz kıyı şeridini ayırmakta olan Batı Toros Dağları’nın doğu kısmında yer almaktadır. Coğrafi konumundan daha çok bahsetmek gerekirse, aynı zamanda Taşeli Platosu’nun tepeleri arasında bulunan dar vadiler üzerinde konuşlanmış olduğu söylenebilir. İlçe sınırları içerisinde yer alan en yüksek nokta 2.588 metre ile Aktepe’dir. İlçenin doğal bitki örtüsünü bozkırlar oluşturmaktadır. Bunlar haricinde ardıç, çam ve meşe gibi ağaç türlerinden oluşan ormanlık alanlar da ilçenin bitki örtüsünü zenginleştirmektedir. 

Hadım Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Hadım kiralık ev arayan okuyucularımız için ilçe bir geçiş ikliminin hakimiyeti altındadır. Akdeniz iklimi ile birlikte karasal iklim özellikleri görülebilmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak geçerken kış ayları soğuk ve yağışlı geçmektedir. İlçenin ekonomisi neredeyse bütünüyle tarım faaliyetine bağlıdır. Bu tarım faaliyetinde her ne kadar en çok buğday üretimi yapılsa da ilçede üretilen üzüm ve kiraz ülkece meşhurdur. Ancak ekonominin pek gelişmiş olduğu söylenememektedir. Son yıllara hayvancılık faaliyetine gösterilen ilgi, beraberinde ilçe merkezinde küçük esnafların varlığını da artırmaktadır.

Hadım Kiralık Konut Araştıran Kişiler için İlçenin Nüfus Özellikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Hadım ilçesinde toplam 11.970 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,03’ü erkek olup geride kalan %49,97’lik kısmını kadın nüfus meydana getirmektedir. Son 10 yılın nüfus araştırmalarına göre, nüfusun düzensiz olarak ilerlediği görülse de belli bir nüfus düşüşünün olduğu da inkar edilememektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %0,82 olarak tespit edilmiştir. 

Hadım ilçesinde toplam 32 adet mahalle bulunmaktadır. Hadım kiralık ev arayan okuyucularımızın arasından seçebileceği popüler mahallelerin bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

  • Taşpınar Mahallesi,
  • Gezlevi Mahallesi,
  • Dedemli Mahallesi,
  • Bolat Mahallesi,
  • Eğişte Mahallesi,
  • Armağanlar Mahallesi.

Eğer siz de Konya Hadım sahibinden kiralık 2+1 ev gibi bölge içerisinde olan bir ev arama süreci içerisinde iseniz ilçede yer alan emlakçıları ziyaret etmeyi ya da Emlakjet.com sitesi üzerinde bulunan listeleme sayfalarını kontrol etmeyi unutmayınız.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

Ağustos 2020 Kira Artış Oranları Açık...

6 Ağustos 2020

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

İstanbul'da 100 Bin Konut Dönüşecek

4 Ağustos 2020

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

Emlak Sektöründe Hareketlilik Hız Kaz...

30 Temmuz 2020

Hadim Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.