/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Sarayönücancel

Konya Sarayönü Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Sarayönü Kiralık Konut Arayanlar İçin Semt Rehberi

Sarayönü kiralık konut arayanlar için ilçe hakkında bilmeleri gereken hemen her şeyi tek bir yazıda topladık. Yazının sonunda semtin coğrafi özelliklerinden iklimine, ekonomisinden mahallelerine kadar birçok farklı konu hakkında bilgi sahibi olmuş olacaksınız. Gelin, bu güzel ilçeyi birlikte daha yakından tanıyalım. Sarayönü, ülkemizin İç Anadolu ve Akdeniz Bölgesi’nde toprakları bulunan Konya iline bağlı bir yerleşim birimidir. Konya, otuz bir ilçeden meydana gelmektedir. Sarayönü ise en gelişmiş on beşinci ilçesidir. Kent nüfusunun yaklaşık olarak %1.22’si burada ikamet etmektedir.  İlçe, Konya kent merkezinin kuzeyinde yer almaktadır ve semt şehirden yaklaşık olarak elli iki kilometre uzakta yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 534 kilometrekaredir. Buna ek olarak, semt denizden yaklaşık 1050 metre yukarıda yer almaktadır.

Sarayönü Kiralık konut Seçeceklere İlçenin Ekonomisi

Sarayönü kiralık ev arayışınızda bilmeniz gereken şeylerden biri de ilçenin ekonomik durumudur. Sarayönü ilçesinin ekonomisi tarım ve hayvancılık olmak üzere iki ana kolda gelişmiştir. Modern tarım yöntemlerinin kullanıldığı ilçede, sulama sıkıntısı yaşanmaktadır. Bu durum yetiştirilen tarımsal ürünlerin çeşidini ve verimini azaltmıştır. Ancak ilçede bol miktarda buğday, arpa, şeker pancarı, mısır ve mercimek üretilmektedir. İlçe halkının büyük bir kısmı bu ürünlerden geçimini sağlarken, sebze ve meyvecilik pek gelişmemiştir. Semtin sebze ve meyve ihtiyacı çevre il ve ilçelerden sağlanmaktadır. Sarayönü ilçesinde tarımla uğraşan ailelerin büyük bir bölümü küçükbaş hayvancılık da yağmaktadır. En çok tiftik keçisi ve koyun yetiştirilmektedir. İlçede büyükbaş hayvancılık ve kümes hayvancılığı gelişim sürecindedir. Sarayönü kiralık daire tercih etmeden önce semte hakim olan ekonomik sektörlerden biri ile uğraşıyor olmanız daha sonraki yaşamınızı kolaylaştıracaktır.

Sarayönü Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’na göre, semtte ikamet edenlerin sayısı 26.875 kişiye ulaşmış durumdadır.. İlçede yaşamını sürdürenlerin %49.82’si erkek, geriye kalan %50.18’i ise kadındır. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmış vaziyettedir. İlçenin nüfusu 2007-2015 yılları arasında azalmış, daha sonra küçük aralıklarla artmıştır. Bu artış 2018 yılı itibari ile de devam etmektedir.  İlçedeki popülasyonun artış hızı %0.45 olarak hesaplanmıştır. Ancak pozitif yönlü bir nüfus eğrisi göze çarpmaktadır. Konya Sarayönü kiralık ev arayışı içerisinde olanlar için biz semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre aşağıdaki gibi sıraladık:

 • Ladik Mahallesi 
 • Saraç Mahallesi
 • Batı İstasyon Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Gözlü Mahallesi
 • Yukarı Mahallesi
 • Kurşunlu Mahallesi
 • Çeşmesebili Mahallesi
 • Doğu İstasyon Mahallesi
 • Hatip Mahallesi
 • Özkent Mahallesi
 • Başıhüyük Mahallesi

Eğer Sarayönü kiralık konut arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz ilçede hizmet veren emlakçılardan danışmanlık hizmeti alabilir veya sahibinden Sarayönü kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

Mesleki Yeterlilik Belgesi İçin Son T...

14 Ağustos 2020

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

Kanal İstanbul’da Mevzuat Tamamlandı

13 Ağustos 2020

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Sarayönü Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.