/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Taşkentcancel

Konya Taşkent Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Taşkent Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Rehberi 

Emlakjet.com ekibi olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Taşkent kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut bulma sürecinizi hızlandırabilirsiniz.

Taşkent Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Konya ilinin Taşkent ilçesinin denizden yüksekliği 1620 metredir. Konya il merkezine 133 kilometrelik bir mesafede yer alan ilçe Akdeniz bölgesi içerisinde yer almaktadır. İlçe Akdeniz’e kuş uçuşu 100 kilometredir. İlçenin Orta Torosların yüksek rakımlı bölgelerinde yer alıyor oluşundan ötürü ilçede hem Akdeniz iklimi hem de karasal iklim özellikleri gözlemlenmektedir. Bu nedenle ilçede kışlar soğuk ve karşı, yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Taşkent kiralık konut arayan kişiler ilçe coğrafyası ile yakından ilgilenmektedirler. İlçe kendi ihtiyaçlarını karşılayacak kadar bir kaynağa sahiptir. İlçe ekonomisinin temeli tarım ve hayvancılık faaliyetlerine dayanmaktadır. İlçede yapılan tarım faaliyetleri kısıtlı bir alanda yapılabilmektedir. Bu nedenle az alandan daha çok verim almak hedeflenmektedir. İlçede yoğun olarak sebze, meyve ve belli başlı hububat ürünlerinin tarımı yapılmaktadır. Taşkent kiralık ev arayan kişiler ilçe hakkında yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçe yerel halkının yoğun olarak ilgilendiği bir diğer ekonomik faaliyetin ise hayvancılık olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede hayvancılık faaliyetleri kapsamında ise küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık faaliyetleri ile ilgilenilmektedir. İlçede yapılan hayvancılık faaliyetleri genellikle et besiciliği şeklindedir. İlçe geçmiş dönemlerde dış bölgelere oldukça fazla göç vermiştir. Ancak günümüzde ilçenin ekonomisinin büyümesi ve tarım ve hayvancılık faaliyetlerinde gerçekleşen modernleşme hareketi sebebi ile bu göç oranı azalmıştır. Son dönemlerde ilçede konut arayan vatandaşların sayısında da artış gözlemlenmiştir.

Taşkent Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Nüfus Ve Mahalleleri Hakkında Bilgiler

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 7 bin 635’tir. İlçe nüfusunun yüzde 50,09’unu (3 bin 824) erkek, yüzde 49,91’ini (3 bin 811) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Taşkent kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 11 adet mahalle bulunmaktadır. Konya kiralık konut arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği mahalleler: Afşar Mahallesi, Balcılar Mahallesi, Bektaş Mahallesi, Bolay Mahallesi, Çetmi Mahallesi, Hıra Mahallesi, Ilıcapınar Mahallesi, Kecimen Mahallesi, Kongul Mahallesi, Sazak Mahallesi ve Şıhlar Mahallesi’dir.

Sizler de kiralık konut tercihini Konya ilinin Taşkent ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvenilir emlakçınızdan ya da sahibinden Konya Taşkent uygun fiyatlı kiralık daire ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret ederek tercih etmek istediğiniz konuta hızlı bir şekilde karar verebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

Hayalimizdeki Ev 3 Oda Bir Salon

22 Nisan 2021

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

Şişli İlçesindeki Güncel Yatırım Fırs...

19 Nisan 2021

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

TUİK 2021 Mart Konut Satış İstatistik...

16 Nisan 2021

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

Kiralık ev arayanların yarısının bütç...

20 Mart 2021

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

Kağıthane Bölgesindeki Güncel Yatırım...

19 Şubat 2021

Taşkent Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2021 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.