/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Manisacancel

Manisa Kiralık Ev

araması için 391 ilan bulundu
TÜM İLÇELER
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Manisa Kiralık Konut Arayanlar İçin İl Rehberi

Manisa kiralık konut tercihinde bulunacak okuyucularımız için hazırladığımız bu yazıda ilin emlak piyasasına, ekonomisine, nüfusuna, ilçelerine ve bunun gibi birçok konuya değindik. Ege bölgesinde yer alan illerimizden bir tanesi olan Manisa’nın kapladığı arazinin boyutu 13.269 kilometrekaredir. İlin kuzey taraflarında Balıkesir, güney taraflarında Denizli ve Aydın, batı taraflarında İzmir ve doğu taraflarında Kütahya ve Uşak yer alır. Şehrin plaka kodu 45 ve alan kodu 236’dır. Bölgede Akdeniz iklim tipi hüküm sürmektedir fakat ilin iç kesimlerine doğru karasal iklim tipinin özellikleri de görülür. İl, dağlar platolar ve ovalardan oluşur. İklim ve yeryüzü şekillerinin de etkisiyle ildeki topraklar tarıma oldukça elverişlidir. Bölgede yetiştirilen başlıca tarım ürünleri üzüm ve zeytindir. Tarımın dışında ilde dokumacılık da ekonomide büyük yer kaplamaktadır.

Manisa Kiralık Konut İlçeleri Tercih Edecekler İlin İlçeleri

01.02.2019 Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ilin toplam 17 ilçesi bulunmaktadır. Şehrin ilçeleri arasından en büyüğü 1.645 kilometrekarelik yüzölçümüyle Akhisar ve en küçüğü 227 kilometrekarelik yüzölçümüyle Ahmetli ilçesidir. İlin nüfusu 1.429.643 kişiden oluşmaktadır. Bu nüfusun dışında 1992 yılında kurulmuş olan Manisa Celal Bayar Üniversitesine okumaya gelen öğrencilerle birlikte şehirde yaşayan insan sayısı hayli artış göstermektedir. Siz de üniversiteyi okumak için buraya geldiyseniz Manisa kiralık ev eşyalı seçeneklerine listeleme sayfalarımız üzerinden hızlıca göz atabilirsiniz. Nüfusu her geçen gün daha da artan bu ilin ev kiralayabileceğiniz ilçeleri nüfuslarıyla beraber ise;

 • Gölmarmara İlçesi 15.247,
 • Alaşehir İlçesi 104.507,
 • Kula İlçesi 44.410,
 • Sarıgöl İlçesi 35.957,
 • Ahmetli İlçesi 16.530,
 • Şehzadeler İlçesi 171.116,
 • Kırkağaç İlçesi 39.790,
 • Yunusemre İlçesi 239.324,
 • Köprübaşı İlçesi 13.347,
 • Selendi İlçesi 20.291,
 • Akhisar İlçesi 171.381,
 • Salihli İlçesi 161.562,
 • Demirci İlçesi 41.135,
 • Saruhanlı İlçesi 54.660,
 • Turgutlu İlçesi 163.223,
 • Gördes İlçesi 28.182 ve
 • Soma İlçesi 108.981 kişiden oluşmaktadır.

Bu ilçeler arasından ev arayışında en çok talep gören bölgelerinden birisi Şehzadeler ilçesidir. Sizin de Manisa Şehzadeler kiralık daire arayışınızda ilçenin tercih edebileceğiniz başlıca mahalleri; 2. Anafartalar mahallesi, Bayındırlık mahallesi, Ahmet Bedevi mahallesi, Kazım Karabekir mahallesi, Dinçer Mahallesi, 1. Anafartalar mahallesi, Turgut Özal mahallesi, Kocatepe mahallesi, Karaoğlanlı mahallesi, Adnan Menderes mahallesi, Veziroğlu mahallesi, Akpınar mahallesi, Çavuşoğlu mahallesi, Tepecik mahallesi, Şehitler mahallesi, Ayvacık mahallesi ve Akıncılar mahallesidir.

Manisa Kiralık Konut Piyasası

Manisa Kiralık Konut arayışında olan okuyucularımızın ilin fiyat piyasası araştırırken vakit kaybetmesine gerek yok. Çünkü biz emlakjet ailesi olarak ilin emlak piyasası hakkındaki bilgileri bu başlık altında derledik. 2019 emlakjet bölge raporuna göre şehirdeki toplam konut sayısı 628.592, toplam işyeri sayısı 104.204’dür. Hane başına düşen kişi sayısı ise 3.38 kişiden oluşmaktadır. Manisa’da evler ortalama 115 metrekareden oluşmaktadır. Kiralık daire fiyatları ise ortalama 913 TL’dir. Metrekare başına düşen kira bedeli 8 TL’ye denk gelir. Satılık daireler oda sayılarına ve alanlarına göre ise;

 • 1+0, 54 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 649 TL
 • 1+1, 65 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 930 TL
 • 2+1, 90 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 735 TL
 • 3+1, 125 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 900 TL
 • 4+1, 180 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 1.235 TL
 • 5+1, 213 metrekareden oluşan bir dairenin kirası 1.510 TL

Eğer siz de kiralık konut arayışınızda bütçenizi ayarladıysanız aradığınız kriterlere uygun olan evi bir an önce bulabilmek için Manisa merkez kiralık müstakil ev ya da daire seçeneklerine emlakjet.com üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Manisa Kiralık Ev Arayanlara Tercih Kılavuzu

Yaklaşık 1,5 Milyon insana ev sahipliği yapan Manisa’da hızla artan nüfus, Manisa kiralık ev ihtiyaçlarını her zaman canlı tutmaktadır. 13.810 kilometrekare yüzölçümüne sahip Ege Bölgesi’nde bulunan şehzadeler şehri Manisa’da gerek nüfusun gerekse Manisa kiralık ev fiyatları artıracak pek çok geçerli sebep bulunmaktadır. Manisa'da kiralık evlerin metrekare birim fiyatı ortalama 8 TL’dir.

Bu sebepleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz;

 • 3 farklı yerleşkeye sahip Manisa Celal Bayar Üniversitesi,

 • Tarım ve hayvancılığa elverişli toprakları,

 • Önemli tarihi miraslara sahip olması,

 • Sanayisinin gelişmiş olması,

 • Önemli ulaşım yollarına yakın konumu,

 • Ilıman iklimi

Ev sahipliği yaptığı medeniyetlerin kültürüne büyük katkı sağladığı Manisa’da festivaller de önemli bir yer tutmaktadır. Mart ayında Manisa Mesir Festivali ve Eylül’ün 1 ile 3’ü arası Cirit Festivali, şehre turist çeken önemli festivaller olarak yıllar boyu düzenlenmektedir. Sahip olduğu olanakları ile nüfusun artmaya devam ettiği Manisa’da yaşamak veya mevcut kiralık evini değiştirmek isteyen herkes Emlakjet Manisa ucuz kiralık evler ile hayal ettikleri evleri en hesaplı fiyatlarla kiralama şansı elde ediyor.

Manisa, bulunduğu coğrafya ve sosyolojik konum itibariyle Türkiye’nin en kalabalık on dördüncü şehri olma özelliği göstermektedir. Bu özellik, Manisa’nın bir yerleşim yeri olarak sıklıkla tercih edildiğini ve bünyesinde birçok kiralık daire seçeneğini barındırdığını göstermektedir.

Manisa’nın bugün bu kadar tercih edilmesinin en önemli sebebi, kıyı şehri olması nedeniyle birçok doğal güzelliğe sahip olması ve bunun yanında birçok sanayi kuruluşuna ev sahipliği yaparak ekonomik gelişmeleri takip etmesidir. Bu sayede, Manisa’da yaşayan vatandaşlar, şehrin merkezinden kopmadan doğayla iç içe yaşama fırsatı elde eder.

Öğrencilere Eşyalı Manisa Kiralık Ev Seçenekleri

İlde bulunan Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde yaklaşık 50 Bin öğrenci bulunmaktadır. Emlakjet ilde bulunan yurtlarda yer bulamayan veya yurt yerine okula yakın bir ev kiralamak isteyen öğrencilere sunduğu Manisa 1+1 eşyalı kiralık sahibinden ilanları ile herhangi bir ev eşyası almadan doğrudan oturmaya başlayabilecekleri kiralık evler sunuyor.

Kampüse yakın, çevresinde öğrencilerin bulunduğu, hesaplı kiralık daire arayan öğrenciler aradıkları Manisa kiralık ev seçenekleri için Emlakjet’e gelerek en hesaplı seçenekleri değerlendirme şansı bularak emlakçı komisyonu ödemeden ihtiyaçlarını karşılayacak evleri hesaplı fiyatlarla kiralayabilirler.

Müstakil Ev Arayanlara Merkezde Manisa Kiralık Ev Seçenekleri

Müstakil evin rahatlığını arayanlara özel Emlakjet Manisa merkez kiralık müstakil ev seçenekleri, şehir merkezinden ayrılmadan aradıkları rahatlığı bulma fırsatı sunuyor.

Müstakil evlere ulaşmak için Emlakjet web sitesinin arama araçlarını kullanarak birkaç dakika içerisinde hayalinizdeki evin içerisinde olduğu ilanlara ulaşabilirsiniz. Manisa kiralık ev ilanlarıyla Emlakjet’le hayallerindeki evi bulan milyonlar arasında yer almak istiyorsanız hemen web sitemize giriş yaparak ilanları incelemeye başlayabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

Yabancıya konut satışı kurdaki oynakl...

18 Ocak 2022

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

Çin'de emlak sektörüne olan güven sor...

18 Ocak 2022

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

2021 Gayrimenkul Özeti: Fiyatlar 2 k...

15 Ocak 2022

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

Türkiye genelinde 2021 yılında 1 mily...

14 Ocak 2022

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

Veriler Açıklandı! 10 Konuttan 6'sı D...

12 Ocak 2022

Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.