Emlakjet

Sahibinden Kiralık Ev

araması için 241 ilan bulundu
search
1 - 28 arasındaki ilanlar listeleniyor.

Sahibinden Kiralık Konut Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emlakjet her yıl binlerce kiralık ev arayan vatandaşlara, aradığı kriterlere en uygun olan ilanlara kısa zamanda ulaştırmaya devam ediyor. Ev kiralamak, taşınmak, yeni bir eve çıkmak gibi günlük hayatta herkesin hayatı boyunca en az birkaç kez yaşadığı problemlerin başında geliyor. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde bu problemler çok daha karmaşık hale gelebiliyor. Emlakjet olarak kullanıcı odaklı bir arama sistemi geliştirdiğimiz sitemizde, aradığınız özellikleri belirleyerek sonuç odaklı ilanların karşınıza çıkmasını sağlıyoruz. Sahibinden kiralık konut arayışında olanlar için bu yazımızda; ev kiralarken dikkat edilecek hususlar ve diğer önemli bilgileri sunuyoruz.

Sahibinden Kiralık Konut Nasıl Aranmalı?

Günümüz internet çağında artık her istediğimiz bir tuş kadar uzağımızda iken, dışarıya çıkıp sokak sokak kiralık ev bakmak tamamen eskide kalmış bir yöntem oluyor. Metropol şehirlerin büyüklüğü ve insanların çalışma saatleri düşünüldüğünde ise bu yöntemin ne kadar uygulanamaz bir hal aldığı ise ortada. Günümüz teknolojisine ve ihtiyaçlarına uygun olarak artık her şeyi olduğu gibi evi de internetten kolayca arayıp bulmak istiyoruz. Peki binlerce ilan arasından istediğimiz kritere en uygun olanını nasıl seçeceğiz? Emlakjet olarak sahibinden kiralık daire arayışında olan tüm müşterilerimiz için ilan filtreleme sistemimizi yarattık. Böylece kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra bu bilgileri bizlere sunmanız yeterli olacaktır.Sahibinden kiralık konutarayışını yaparken yapmanız gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • İhtiyacınız olan evin hangi konumda olması gerektiğini belirlemek.
  • Yaşam standartınıza en uygun olacak ev tipini belirlemek.
  • Bütçeniz için belli bir kira ücreti aralığı belirlemek.
  • Depozito, emlakçı komisyonu, nakliye masrafı, evin faturalarının açma kapama masrafı gibi diğer tüm önemli masraflar için bütçenizi ayarlamak.
  • Kiralamak istediğiniz evin çevre bilgisini araştırmak.
  • Kiralayacağınız ev için yıllık kontratında hangi şartların olması gerektiğini belirlemek. 

Sahibinden Kiralık Konut Tercihlerinde Piyasa Bilgileri

Emlakçı komisyonu vermek istemeyen ev arayanların ilk olarak aradığı sahibinden kiralık konut seçenekleri oluyor. Yeni bir eve çıkmanın getirdiği diğer tüm masrafları da hesaba katınca, düşük bütçeli vatandaşların bu seçenekleri araştırması kaçınılmaz oluyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde ev kiralamak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli bilgiler de tabii ki kira piyasası olacaktır. Emlakjet olarak sizler için bu üç büyükşehirin kira piyasası hakkında genel bilgileri sizlere sunacağız. Böylelikle kendi tercihinize yol gösterecek bilgilere sahip olmuş olacaksınız. 

İlk olarak İstanbul’da ev sahibinden kiralık daireler seçeneklerine bakıldığında, il genelinde ortalama ev kira fiyatları şu şekildedir;

  • 1+1 70 metrekarelik dairenin kira ücreti; 1.296 TL,
  • 2+1 95 metrekarelik dairenin kira ücreti; 1.322 TL,
  • 3+1 133 metrekarelik dairenin kira ücreti; 1.818 TL’dir. 

İstanbul’da ev kiralamak istediğiniz yakaya ve bölgeye göre kira ücretlerinde değişiklik oldukça farklı olabilmektedir. Örneğin yeni inşa edilmiş lüks bir rezidans sitesinde kira ücretlerinin yanında bir de ek olarak sitenin aylık aidat ücretleri de eklenmektedir. Tüm bu yan ücretleri önceden araştırmalı ve ev kiralama işlemlerinizi ona göre gerçekleştirmelisiniz. 

Ankara’daki ev kiralarında ise ortalama 120 metrekarelik bir daire için 1.176 TL’lik bir kira ücreti bulunmaktadır. İzmir’de ise ortalama evin yaşam alanı 110 metrekare, ortalama kira ücreti ise 1.452 TL olarak hesaplanmıştır. 

Tercih edeceğiniz kiralık dairenin bulunduğu semt, varsa deniz, göl, şehir ya da orman manzarası gibi etkenler, evin metrekare alanı, bina yaşı, sitenin ek özellikleri gibi tüm etkenlere göre kira ücretlerinde değişiklik görülebilmektedir. Kiralayacağınız dairenin iç ve dış özelliklerine dikkat ederek, kiralama işlemlerini gerçekleştirmeniz önerilmektedir. İhtiyacınıza yönelik en uygun evi kolaylıkla bulabilmek için sizde Emlakjet’in güvenilir emlakçılarından danışmanlık hizmeti alabilir ya da sitemizde bulunan en çok tercih edilen sahibinden kiralık daire Bahçelievler gibi diğer tüm ilanları detaylıca inceleyebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

Konut Fiyatları Neden Hızla Artıyor? ...

26 Eylül 2023

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

Yabancı Yatırımcı Gözünü Trakya’ya Di...

26 Eylül 2023

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

Büyükşehirlerde Yeni Konut Modelleri!...

26 Eylül 2023

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

TOKİ, 43 İlde 212 Konut ve 17 İlde 14...

25 Eylül 2023

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

7 Milyon Kiracıyı Ev Sahibi Yapacak K...

22 Eylül 2023

Emlakjet
Bjk Logo

BJK Erkek Basketbol Takımı Sponsoru

EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir

iLab

grup şirketidir

Kariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.netKariyer.net
Emlakjet.com © 2006-2023 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.