/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Alaçamcancel

Samsun Alaçam Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Alaçam Kiralık Konut Bakanlar İçin Semt Rehberi

Alaçam kiralık konut tercih etmek isteyenler için ilçe hakkındaki tüm önemli bilgileri bu yazıda sizler için hazırladık. Yazıda semtin coğrafi özelliklerinden mahallelerine kadar birçok farklı alana değindik. Yazıyı okuduktan sonra semti yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Alaçam, ülkemizin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Samsun iline bağlı bir yerleşim birimidir. Samsun’da ikamet edenlerin sayısı  1.335.716’ya ulaşmış durumdadır. Kent, on yedi yerleşim biriminden meydana gelmektedir. Alaçam ise kentin en gelişmiş ve en kalabalık on birinci yerleşim birimidir. Semt, il nüfusunun yaklaşık olarak %1.94’üne ev sahipliği yapmaktadır. Alaçam, 632 kilometrekarelik geniş bir yüzölçümüne sahiptir. İlçenin denizden yüksekliği ise yaklaşık olarak 10 metredir.  İlçe, Samsun’un batı yakasında yer almaktadır. Semt aynı zamanda batı hattında Yakakent, güneyinde Vezirköprü, doğusunda Bafra yer almaktadır. İlçe, kuzey bölümünden Karadeniz ile kavuşmaktadır.

Alaçam Kiralık Konut Seçeceklere ilçenin Ekonomisi 

İlçeyi daha yakından tanımanız için hazırladığımız yazının ikinci bölümünde semtin ekonomisinden bahsedeceğiz. Alaçam kiralık daire düşünenlerin semtin ekonomisi ve istihdam potansiyeli hakkında bilgi sahibi olması önemlidir. İlçenin ekonomisi tarıma ve hayvancılığa dayalı olarak gelişmiştir. Kuzeyinde Karadeniz ile kavuşan ilçede balıkçılık da yapılmaktadır.Semtte birçok farklı tarımsal ürün yetiştirilmektedir. Buğday, mısır, fındık ve tütün üretimi yaygındır. İlçede birçok sebze ve meyve yetiştirilebilmektedir. Tüm bunlara ek olarak küçükbaş ve büyükbaş hayvancılığı da yapılmaktadır. İlçe tarımsal üretime dayalı olarak gelişse de, tarımla uğraşan hanelerin büyük bölümü hayvancılıkla da ilgilenmektedir. İlçede 6200 çiftçi tütün üretimi ile uğraşmaktadır. Semtte küçük ölçekli atölyeler yer almaktadır. Alaçam kiralık ev tercih edeceklerin bölgedeki ekonomik faaliyet alanlarından haberdar olması önemlidir.

Alaçam Kiralık Konut Düşünenlere İlçenin Demografisi 

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporu’ndan alınan bilgilere göre ilçenin nüfusu 25.854  kişiye ulaşmıştır. Semt nüfusunun %51’i kadın, geriye kalan %49’u ise erkektir. Nüfus cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır demek mümkündür. İlçenin nüfusu 2008 yılından beri sürekli olarak azalmıştır. 2019 yılında ise küçük bir artış meydana gelmiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı %1.50 civarındadır. Semt mahallelerden meydana gelmiştir. Köy yerleşimi veya mezra, çiftlik, kom gibi köy altı yerleşimi bulunmamaktadır. Samsun Alaçam kiralık ev tercih etmeyi düşünenler bu mahallelerden birkaçında arayışlarını sürdürebilirler:

 • Yeni Cami Mahallesi 
 • Alparslan Mahallesi
 • Fatih Mahallesi
 • Gökçeboğaz Mahallesi
 • Etyemez Mahallesi
 • Doyran Mahallesi
 • Çeşme Mahallesi
 • Göçkün Mahallesi
 • Karşıyaka Mahallesi
 • Yukarı Soğukçam Mahallesi
 • Yenice Mahallesi
 • Yukarı Elma Mahallesi 

Eğer Alaçam kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek için harekete geçmek isterseniz , ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Alaçam kiralık ev ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

JetFırsat Özelliği İle En Uygun Evi B...

26 Eylül 2020

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

Tapu Randevularında HES Kodu Zorunlul...

23 Eylül 2020

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Alaçam Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.