/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Bafracancel

Samsun Bafra Kiralık Ev

araması için 3 ilan bulundu

Bafra Kiralık Konut Seçmeyi Düşünenler İçin İlçe Rehberi 

Bafra kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarına olanak verecek yeni bir yazı hazırladık. Yazıda semtin doğal yapısından mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Yazının sonunda hayallerinizdeki eve daha da yaklaşmış olacaksınız.  Bafra, Samsun iline bağlı on yedi ilçeden biridir. Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. İlçe, 175 kilometrekarelik görece geniş bir araziye sahiptir. Semtin denizden yüksekliği ise ortalama on beş metredir. İlçe, Karadeniz’den ortalama yirmi kilometre uzakta bulunmaktadır. Semt, Kızılırmak Nehri’nin biriktirdiği bir ova üzerine kurulmuştur. Ülkemizin en verimli ovalarından biri olan Bafra ovası semte ismini vermiştir. İlçenin doğusunda Samsun’un Merkez ilçesi ve Ondokuzmayıs semti, kuzeyinde Karadeniz, batısında Alaçam, güneyinde Kavak, Havza ve Vezirköprü ilçeleri ile çevrilidir. Semt, kent merkezinden yaklaşık olarak elli bir kilometre uzakta bulunmaktadır. Bafra kiralık daire seçeceklerin kent merkezine gitmesi yaklaşık olarak bir saat sürecektir. 

Bafra Kiralık Konut Arayanlara İlçenin Ekonomisi 

Bir bölgenin ekonomisi, o il veya ilçenin emlak piyasasını belirler. Eğer ekonomi iyiyse ve istihdam potansiyeli fazla ise semtin emlak piyasası hızlı bir şekilde gelişir. Bu nedenle Bafra kiralık ev bakanların semtin ekonomisi hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bafra ilçesinin ekonomisi tütün ve tütün ürünleri üzerine kurulmuştur. İlçede çok çeşitli tütün mamülleri yetiştirilmektedir. İlçede nikotinli, küçük boyutlu, aromatik tütünler yetiştirilebilmektedir. İlçede yetiştirilen tütünler, hem yerli hem de yabancı üreticilerin dikkatini çekmektedir. İlçede tütün hariç, buğday, çavdar, yulaf, mısır, pirinç, şeker pancarı, fasulye, nohut da yetiştirilmektedir. Buna ek olarak sebze ve meyve üretimi de fazladır. Bölgede bolca fındık, armut, şeftali, erik, ceviz ve kiraz üretilmektedir. Yerel halkın büyük bir bölümü tarımdan geçimini sağlamaktadır. Semtte yer alan tütün işletmeleri de küçük ölçekli istihdam sağlamaktadır. Bölgede sanayi tesisi sayısı son derece azdır. Tarımla uğraşanlar genellikle Bafra müstakil kiralık evler tercih etmektedir. 

Bafra Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Nüfusu 

On yedi ilçeden meydana gelen Samsun ilinin popülasyonu 1.225.716 kişiye ulaşmıştır. İlin en kalabalık üç semti İlkadım, Atakum ve Bafra’dır. Bafra’da yaklaşık olarak 142.210  kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu kişilerin %49’u erkek, geriye kalanı kadındır. İlçede nüfus, cinsiyetlere dengeli bir şekilde dağılmıştır. Semtteki popülasyonun artış hızı pozitif yönlüdür. Yaklaşık olarak %0.50’dir. Samsun Bafra kiralık ev tercih etmeyi düşünenler için biz semti meydana getiren mahalleleri gelişmişliklerine göre sıraladık. Bafra Mevlana Mahallesi’nde kiralık daireler son zamanlarda çok tercih edilmektedir:

  • Mevlana Mahallesi 
  • Emir Efendi Mahallesi
  • Altınyaprak Mahallesi
  • İshaklı Mahallesi
  • İsmet Paşa Mahallesi
  • Gazi Paşa Mahallesi
  • Kemal Paşa Mahallesi
  • Fevzi Çakmak Mahallesi

Eğer Bafra kiralık konut düşüncenizden eminseniz ve arayışınızı bir adım daha ileriye götürmek isterseniz, ilçede yer alan emlakçılardan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya sahibinden Bafra kiralık daire ilanlarının bulunduğu EmlakJet listeleme sayfalarına bakarak, kendinize en uygun olan ilanı seçebilirsiniz. 

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

Koronavirüs İle Beraber Emlak Seçimle...

22 Eylül 2020

Tapuda Yeni Dönem Başladı

Tapuda Yeni Dönem Başladı

21 Eylül 2020

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

TÜİK 2020 Ağustos Konut Satış İstatis...

15 Eylül 2020

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

Konut Kredisi Faizleri Yükseldi

11 Eylül 2020

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

Emlak Danışmanları İçin Son 2 Gün

8 Eylül 2020

Bafra Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.