/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Havzacancel

Samsun Havza Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı

Havza Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Yol Haritası

Emlakjet olarak kiralık konut arayışında olan kişilere yardımcı olarak istedikleri evleri bulmaları konusunda destek oluyoruz. Havza kiralık konut arayışında olan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile internette yapılan günler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olarak konut tercihinde bulunabilirsiniz.

Havza Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Samsun iline bağlı Havza ilçesi dağlık ve engebeli bir arazi üzerinde yer almaktadır. Havza kiralık konut arayan kişiler ilçenin iklim koşulları ve ekonomisi ile yakından ilgilenmektedir. İlçe ılıman deniz iklimi ile karasal iklim özelliklerini göstermektedir. Bu nedenle ilçenin bazı kesimlerinde Karadeniz iklimi, bazı kesimlerinde ise karasal iklim özellikleri görülmektedir. İlçe Samsun il merkezine 84 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. İlçenin kuzey kesimlerinde Bafra ilçesi, güney kesimlerinde Merzifon ve Suluova ilçeleri, batı kesimlerinde ise Vezirköprü ilçesi yer almaktadır. İlçenin toplam yüzölçümü 788 kilometrekare olup denizden yüksekliği 675 metredir. Havza kiralık ev arayan kişiler ilçe ekonomisinin temelinin tarım faaliyetlerine dayandığının bilgisine ulaşmaktadır. İlçede tarım faaliyetleri kapsamında şeker pancarı, buğday, arpa, silajlık mısır, fiğ ve ayçiçeği yetiştirilmektedir.

Havza Kiralık Konut Arayan Vatandaşlar İçin İlçe Nüfus Ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçe toplam nüfusu 40 bin 194’tür. İlçe nüfusunun yüzde 49,22’sini (19 bin 783) erkek, yüzde 50,78’ini (20 bin 411) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Havza kiralık daire arayan kişilerin ilçede konut tercihinde bulunabileceği 96 adet mahalle bulunmaktadır. Bu mahallelerden başlıcaları: Aşağı Yavucak Mahallesi, Aşağısusuz Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi, Başpelit Mahallesi, Bekdiğin Mahallesi, Belalan Mahallesi, Beyköy Mahallesi, Beyören Mahallesi, Boyalı Mahallesi, Boyalıca Mahallesi, Celil Mahallesi, Ersandık Mahallesi, Esenbey Mahallesi, Eymir Mahallesi, Gelincik Mahallesi, Gidirli Mahallesi, Göçmenler Mahallesi, Güvercinlik Mahallesi, Hacıbattal Mahallesi, Hacıdede Mahallesi, Hecinli Mahallesi, Hilmiye Mahallesi, Ilıca Mahallesi, İcadiye Mahallesi, İmaret Mahallesi, İmircik Mahallesi, İnönü Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, Kayacık Mahallesi, Kemaliye Mahallesi, Kıroğlu Mahallesi, Kirenlik Mahallesi, Kocaoğlu Mahallesi, Kocapınar Mahallesi, Kuşkonağı Mahallesi, Küflek Mahallesi, Medrese Mahallesi, Memduhiye Mahallesi, Meryemdere Mahallesi, Mesudiye Mahallesi, Mısmılağaç Mahallesi, Mürsel Mahallesi, Orhaniye Mahallesi, Ortaklar Mahallesi, Paşapınarı Mahallesi, Pınarçay Mahallesi, Sivrikese Mahallesi, Sofular Mahallesi, Sondaj Mahallesi, Şerifali Mahallesi, Şeyhali Mahallesi, Şeyhkoyun Mahallesi, Şeyhler Mahallesi, Şeyhsafi Mahallesi, Taşkaracaören Mahallesi ve Tekkeköy Mahallesi’dir.

Havza Kiralık Konut Arayan Kişiler İçin İlçe Eğitim Kurumları Hakkında Bilgiler

İlçeden konut arayan kişiler ilçenin birçok imkanı gibi eğitim imkanları hakkında da detaylı araştırmalar yürütmektedir. İlçe eğitim kurumları ve bu kurumların sahip olduğu eğitim kadroları bakımından oldukça donanımlıdır. Samsun Havza kiralık konut arayan kişilerin etrafında konut tercihinde bulunabileceği okullar: 

  • 25 Mayıs Ortaokulu: 25 Mayıs, Kurtuluş Sokak, No:20, 55700 Havza/Samsun.
  • Belalan Ortaokulu: Belalan, 55700 Havza/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 733 11 13 numaralı hattı arayabilirsiniz.
  • Çakıralan Yatılı Bölge Ortaokulu: Çakıralan Mahallesi, B.M. Sokağı 112/a, 55700 Havza/Samsun. Daha detaylı bilgiler için (0362) 721 03 30 numaralı hattı arayabilirsiniz.

Sizler de kiralık konut tercihin Samsun ilinin Havza ilçesinden yana kullanmak isteyen kişilerdenseniz güvendiğiniz emlakçınızdan ya da sahibinden Samsun Havza uygun fiyatlı kiralık ev ilanları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Mahalle Rehberi
/static/icons/mahalle-rehberi.png

Bölgenin demografik özellikleri,fiyat değişimi, seçim sonuçlarını incele.

Emlak Haberleri
Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

Emlak Vergisi Mükelleflerine Güzel Ha...

12 Ağustos 2020

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

İkinci El Konut Kredisi Faiz Oranları...

11 Ağustos 2020

Konutta Kredili Satışlar Arttı

Konutta Kredili Satışlar Arttı

10 Ağustos 2020

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

Temmuz Ayında En Çok Konut Aranan İll...

7 Ağustos 2020

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

Kira Vergisi Kimler İçin Yüzde 10'a D...

6 Ağustos 2020

Havza Kiralık Ev
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. emlakjet.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz.

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2020 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.