/static/img/logo.svg
EviniJet Sat
Evine alıcı bekleme , sat hemen Emlakjet’e!
search
Kavakcancel
Samsuncancel

Samsun Kavak Kiralık Ev

araması için uygun ilan bulunamadı
warning
Sonuç Bulunamadı
Aramanıza uygun ilan bulunamadı. Arama kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyebilirsiniz.
Tüm Filtreleri Temizle

Kavak Kiralık Konut Araştıran Okuyucularımız için İlçe Hakkında Kısa Bilgiler

Kavak kiralık konut arayışında olan okuyucularımız için hazırladığımız bu yazı sonrasında, ilçe hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olacak ve böylelikle ev arama sürecinize daha rahat adımlar ile devam edebileceksiniz. Bilindiği üzere, konut arama süreci içerisinde bulunan her kişi, daha önceden seçilmiş olan ilçe ya da bölge hakkında fikir sahibi olmalıdır. Bu amaç ile hazırladığımız bu ilçe rehberinde Kavak ilçesinin coğrafi karakteristikleri, konumu ekonomik faaliyetleri, mahalleleri ve nüfus özellikleri gibi bir ilçeyi temel bir düzeyde tanıtacak kısa bilgilere yer vermeye özen gösterdik.

Kavak Kiralık Konut Arayan Kişiler için İlçenin Coğrafi Özellikleri ve Konumu

Kavak ilçesi, Karadeniz Bölgesi sınırları içerisinde bulunan Samsun iline bağlıdır. İlçenin yüz ölçümü 697 km2’dir ve denizden yüksekliği ise 600 metredir. Samsun ili ile Ankara ilini birbirine bağlayan karayolu üzerinde konuşlanmıştır. Samsun il merkezine 50 kilometrelik bir mesafeye sahiptir. İlçe arazisinin oldukça engebeli bir karakteristiği vardır. İlçe sınırları içerisinde yükseltisi en çok olan yer Hacılar Dağı’dır. İlçedeki en önemli su kaynağı Mert Irmağı da Hacılar Dağı’ndan doğmaktadır. Kavak ilçesinde her ne kadar doğal bir göl bulunmasa da sulama amaçlı yapılmış olan göletler mevcuttur. İlçenin doğal bitki örtüsünü ormanlık alanlar meydana getirmektedir. İlçe boyunca sıklıkla ormanlık alanlarla karşılaşmak mümkündür. Çoğunlukla kayın, gürgen, yabani ıhlamur, yabani kavak ve ardıç ağaçları bu ormanlık alanları meydana getirmektedir. İlçenin etrafında bulunan komşu lokasyonların bir listesi aşağıda sıralanmıştır:

 • İlçenin doğu tarafında Asarcık ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin batı tarafında Havza ilçesi bulunmaktadır.
 • İlçenin kuzey yönünde İlkadım ve Bafra ilçeleri bulunmaktadır.
 • İlçenin güney yönünde ise Ladik ilçesi bulunmaktadır. 

Kavak Kiralık Konut Arayanlar için İlçenin İklimi ve Ekonomik Faaliyetleri

Kavak kiralık daire düşünenler için ilçede deniz ikliminden karasal iklime geçiş özelliklerini göstermektedir. Ancak karasal iklimin daha baskın olduğu görülmektedir. Kış ayları soğuk geçerken yaz ayları ılıman hava koşulları gösterir. Yaz mevsiminde lodos, kış mevsiminde ise poyraz rüzgarları eser. İlkbahar aylarında, yılın en sık yağış düşen zamanı yaşanır. 

İlçe ekonomisinin çoğunluğunu tarım ve hayvancılık sektörleri oluşturur. Tarım faaliyetleri sonucunda buğday, mısır, arpa ve yulaf yetiştirilir. Bunların haricinde tütün, patates ve şeker pancarı da oldukça yaygındır. 

Kavak Kiralık Konut Bakan Okuyucularımız için İlçenin Demografik Karakteristikleri ve Mahalleleri

2018 yılında yapılmış olan son nüfus araştırmalarının sonuçlarına göre, Kavak ilçesinde toplam 21.692 kişi yaşamaktadır. Bu insanların %50,13’ü erkek olup geriye kalan %49,87’sini kadın nüfus meydana getirmektedir. İlçenin güncel nüfus artışı %8,03 olarak tespit edilmiştir. Son 10 yıl içerisinde Kavak’ın nüfusuna dair elde edilmiş veriler, ilçenin son bir senede olağandışı bir nüfus artışı yaşadığını göstermektedir.

Kavak ilçesinde 91 adet mahalle mevcuttur. Kavak kiralık ev arıyorsanız seçebileceğiniz, en çok tercih edilen mahalleri aşağıda listeledik:

 • Yaşar Doğu Mahallesi,
 • 19 Mayıs Mahallesi,
 • Bahçelievler Mahallesi,
 • Soğuksu Mahallesi,
 • Mehmetpaşa Mahallesi,
 • Çakallı Mahallesi,
 • Yenicami Mahallesi,
 • Köseli Mahallesi.

Kavak Yaşar Doğu Mahallesi kiralık ev benzeri, ilçe çevresindeki konut arayışlarınız için yerel emlakçıları ziyaret edebilir, Emlakjet.com üzerindeki listeleme sayfalarına göz atabilirsiniz.

İlanları Haritada Görüntüle
Emlakjet
Emlak Haberleri
PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

PANORAMİK GÖL MANZARALI MODERNYAKA PR...

26 Ocak 2022

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

Yurtdışına Taşınıyorlar: Bergüzar Kor...

26 Ocak 2022

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

27 Ocak 1 Şubat Listesi Geldi! 0.89'l...

26 Ocak 2022

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

Emlak Sektörü Web Tapu Sistemine Ente...

26 Ocak 2022

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

2. Çocuklarını Bekleyen Kenan İmirzal...

21 Ocak 2022

Kavak Kiralık Ev
19 Mayıs MahallesiAğcakise MahallesiAhurlu MahallesiAkbelen MahallesiAlaçam MahallesiAlagömlek MahallesiAşağıçirişli MahallesiAtayurt MahallesiAzaklı MahallesiBahçelievler MahallesiBaşalan MahallesiBayındır MahallesiBayraklı MahallesiBekdemir MahallesiBelalan MahallesiBeybesli MahallesiBeyköy MahallesiBoğaziçi MahallesiBükceğiz MahallesiBüyükçukur MahallesiCelallı MahallesiÇakallı MahallesiÇalbaşı MahallesiÇarıklıbaşı MahallesiÇataltepe MahallesiÇayırlı MahallesiÇiçekyazı MahallesiÇiğdem MahallesiÇivril MahallesiÇukurbük MahallesiDeğirmencili MahallesiDemirci MahallesiDereköy MahallesiDivanbaşı MahallesiDoruk MahallesiDuman MahallesiDura MahallesiEmirli MahallesiGermiyan MahallesiGöçebe MahallesiGüneyce MahallesiHacılı MahallesiIlıcaköy Mahallesiİdrisli Mahallesiİkizdere MahallesiKapuhayat MahallesiKaraaslan MahallesiKaracalar MahallesiKaradağ MahallesiKarantu MahallesiKarapınar MahallesiKarayusuflu MahallesiKarlı MahallesiKartepe MahallesiKayabaşı MahallesiKayaköy MahallesiKazancı MahallesiKethüda MahallesiKozansıkı MahallesiKöseli MahallesiKurşunlu MahallesiKuzalan MahallesiKüçükçukur MahallesiMahmutbeyli MahallesiMahmutlu MahallesiMehmetpaşa MahallesiMert MahallesiMuhsinli MahallesiMuratbeyli MahallesiOrtaköy MahallesiSaralan MahallesiSeyitali MahallesiSıralı MahallesiSoğuksu MahallesiSusuz MahallesiŞeyhli MahallesiŞeyhresul MahallesiTabaklı MahallesiTalışman MahallesiTatarmuslu MahallesiTekkeköy MahallesiTepecik MahallesiToptepe MahallesiÜçhanlar MahallesiYaşar Doğu MahallesiYenicami MahallesiYeni Cami OSB MahallesiYenigün MahallesiYeralan MahallesiYosunlu MahallesiYukarıçirişli MahallesiYukarı Dereköy Mahallesi
Emlakjet
EmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjetEmlakjet

Emlakjet bir iLAB Ventures iştirakıdır.

Kariyer.netİşin OlsunSigortam.netArabam.comHangiKredi.comCimri.comNeredeKal.comSteelorbis.comChemorbis.com
Emlakjet.com © 2006-2022 Emlakjet.com sitesinde kullanıcılar tarafından sağlanan her türlü ilan, bilgi, içerik ve görselin gerçekliği, orijinalliği, güvenilirliği ve doğruluğuna ilişkin sorumluluk bu içerikleri giren kullanıcıya ait olup, emlakjet.com'un bu hususlarla ilgili herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.